Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zorlu teftişte

2.5 milyar dolarlık yatırımla 7 yılda faaliyete geçen r'ın alışveriş merkezi dün açıldı. Yatırımını teftişe çıkan Ahmet Nazif Zorlu, "Burası ay başında uçuşa geçer" dedi

Giriş Tarihi: 11.10.2013
7 yıllık sürecin sonunda arsa dahil 2.5 milyar dolarlık maliyetiyle Zincirlikuyu'da hayata geçirilen r'ın alışveriş merkezi (AVM) bölümü dün açıldı. Açılış töreni yapılmayan AVM, buna rağmen ilk günden yoğun müşteri trafiği yakaladı.

DÜNYADA BÖYLE PROJE YOK

Projenin sahibi Ahmet Nazif Zorlu ise AVM kapılarını açar açmaz teftişe çıktı. Mağazalardan asansörlere, giriş çıkış kapılarından yürüyen merdivenlere kadar her ayrıntıyı oğlu Emre Zorlu ile kontrol eden Ahmet Nazif Zorlu'ya AVM'nin lüks mağazalarının bulunduğu açık kısmında rastladık. Neşeli olduğu her halinden belli olan Zorlu, "Benim hayalimde 5'i 1 yerde bir semt yaratmak vardı. Dünyada böyle bir proje yok" dedi.

AY BAŞINDA UÇUŞA GEÇER

Birçok mağazanın halen açılmadığını, ay başında hepsinin devreye gireceğini söyleyen Zorlu, "Mağazalar açıldıktan sonra burası uçar. AVM, rezidans, iş merkezi, Performans Sanatları Merkezi ve oteliyle yatırım 5 fonksiyonlu" diye konuştu.

'APPLE BANA BİLE SIR VERMİYOR'
AVM'nin açık havadaki bölümünde Burberry, Dolce&Gabbana, Valentino gibi ünlü mağazalar faaliyete geçti. Türkiye'deki ilk Apple Store'un da burada açılacağını belirten Zorlu, "Yeni bir konsept geliştiriyorlar. Bana bile ser verip sır vermiyorlar" dedi.

'OLDUKÇA GÜÇLÜ-KUVVETLİ YATIRIM OLDU'
Zorlu'ya açılışın zorlu olduğu yönündeki değerlendirmeleri hatırlatıp görüşünü sorduk. Zorlu, "Yanlış ifade ediyorlar. Zorlu'nun anlamı zordan değil, güçlü kuvvetliden geliyor. Burası zorlu değil güçlü kuvvetli bir merkez oldu" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zorlu teftişte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN