Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılın Maliye Bakanı ödülü Şimşek'e

Giriş Tarihi: 13.10.2013 22:13
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Emerging Markets" dergisi tarafından "Gelişmekte olan Avrupa ülkeleri Yılın Maliye Bakanı" seçildi.

Bütçe çalışmaları dolayısıyla törene katılamayan Şimşek'in ödülünü Washington Büyükelçisi Namık Tan aldı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, uluslararası ekonomi ve küresel finans piyasaları hakkında bilgi, haber ve analizler sunan ABD'deki "Emerging Markets" dergisi tarafından "Gelişmekte olan Avrupa ülkeleri Yılın Maliye Bakanı" seçildi.

"Emerging Markets"ın 2013 yılı başarılı maliye bakanları ve merkez bankası başkanları ödülleri, ABD'nin başkenti Washington'da, Willard Otel'de düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Maliye Bakanı Şimşek, "Gelişmekte olan Avrupa ülkeleri Yılın Maliye Bakanı" seçildi. Böylece, söz konusu ödüle ilk kez Türkiye'den bir bakan layık görüldü.

Törene, bütçe çalışmaları nedeniyle katılamayan Şimşek'in ödülünü Washington Büyükelçisi Namık Tan aldı.

Latin Amerika bölgesinde Kolombiyalı Mauricio Cardenas, Asya'da Filipinli Cesar Purisima, Ortadoğu'da Faslı Nizar Bakara, Afrika'da Güney Afrikalı Pravin Gordhan, diğer yılın başarılı maliye bakanları olmaya layık görüldü.

Yılın en başarılı merkez bankası başkanları kategorisinde ise Latin Amerika'da Meksika Merkez Bankası Başkanı Agustin Carstens, Asya'da Çin Merkez Bankası Başkanı Zhou Xiaochuan, Ortadoğu'da Lübnan Merkez Bankası Başkanı Riad Salameh, Afrika'da Nijerya Merkez Bankası Başkanı Sanusi Lamido Sanusi, gelişmekte olan Avrupa ülkeleri arasında da Çek Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Miroslav Singer, ödülün sahibi oldu.

BAŞÇI GEÇEN YIL ALMIŞTI

Bu arada, Türkiye'den daha önce eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz 2007 ve 2009 yıllarında, Erdem Başçı ise geçen yıl, ödüle layık görülmüşlerdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılın Maliye Bakanı ödülü Şimşek'e
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN