ABD ve Rusya'nın ekranda 'SON' savaşı

Giriş Tarihi: 16.10.2013

Türk dizileri film endüstrisinin iki büyük ülkesi ABD ve Rusyay'ı yarışa soktu. 2012'de atv'de yayımlayan Son'u ABD'de Fox, Rusya'da ise RWS tekrar uyarlayacak. Son, bu iki ülkede uyarlanan ilk Türk dizisi olacak

Dünya genelinde 5 farklı kıtada gösterilen Türk dizileri, film endüstrisinin iki büyük oyuncusunu da yarışa soktu. Yıllık ihracatı 100 milyon doları aşan Türk dizileri şimdi de uyarlamalarıyla dikkat çekiyor. İsveç'te gösterime girdiği an izlenme rekoru kıran ve Batı Avrupa'da ilk kez televizyon ekranlarıyla tanışan atv'de yayımlanan Son dizisi, şimdi de Rusya ve ABD film endüstrisini peşine taktı. Son, iki ülkede yeniden çekilecek.

Yeni den uy arlanacak

Bir dönem atv'de yayımlanan Son'u küresel film endüstrisinin merkezi ABD'de yeniden çekmeye hazırlanan şirket ise dünyaca ünlü televizyon kanalı Fox International. Fransa'da düzenlenen Mipcom TV etkinliği sonrası Fox, Son dizisinin lisans anlaşmasını imzaladı. Yeniden uyarlanacak Son'u, "Grey's Anatomy", dizisinin yapımcısı Peter Horton yönetecek. Son dizisini Rusya'da ise ülkenin en büyük film şirketi Russian World Studio (RWS) yeniden uyarlayacak. RWS'nin CEO'su Yuri Sapronov, diziyi Rus ve Ukrayna pazarıyla tanıştıracaklarını söyledi.

'Son, bizim için yeni bir deneyim'
2008'den bu yana 400 dizi ve film üreten RWS'nin CEO'su Sapranov, "Meksika, Arjantin ve Güney Kore'den birçok dizi adapte ettik. Son'u uyarlamak bizim için yeni bir deneyim olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD ve Rusya'nın ekranda 'SON' savaşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN