Telekom'un geliri 3.4 milyar

Giriş Tarihi: 24.10.2013

Türk Telekom Grubu, yılın üçüncü çeyreğinde gelirlerini 3.4 milyara çıkardı. Bu dönemde grubun mobil müşteri sayısı 14.1 milyona, genişbant müşterisi ise 7.2 milyona yükseldi

Türk Telekom, 2013 yılı üçüncü çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Grubun, sabit hat gelirleri 2012'nin aynı dönemine göre yüzde 5 arttı. Genişbantın tüm gelirler içindeki oranı yüzde 25'e ulaştı. Genişbant müşteri sayısı bugüne kadarki en yüksek rakam olan 7.2 milyon oldu. Fiber müşteri sayısı da bu dönemde 446 bine çıktı. Mobilde ise müşteri sayısı ilk defa 14 milyonun üzerine yükseldi. Türk Telekom Grubu CEO'su Hakam Kanafani, "Üçüncü çeyrekte güçlü finansal ve operasyonel performans gösterdik. Özellikle genişbant, mobil ve kurumsal data hizmetlerimizdeki başarılı performans güçlü konsolide sonuçlar elde etmemizi sağladı. FAVÖK'ümüz 1.3 milyar TL oldu" diye konuştu.

85 BİN FİBER MÜŞTERİSİ

Genişbantta yüzde 8 artışla yüksek gelir büyümesini sürdürdüklerini söyleyen Kanafani, şöyle konuştu: "Genişbant gelirlerimiz ilk defa bu çeyrekte sabit sesle eşit seviyeye geldi. Genişbantta 71 bin yeni abone kazandık. Fiberde ise yeni müşteri sayısı 85 bine ulaştı. Sabit ses tarafında ev telefonu kullanımını teşvik edecek teklifler sunduk. Mobil sonlandırma ücretlerinin düşürülmesine rağmen bu alandaki gelirimizi yüzde 7 artırdık. Avea ise yüzde 36 FAVÖK artışı ve yüzde 18'lik FAVÖK marjı ile güçlü bir performans gösterdi. Bu çeyrekte mobilde 224 bin yeni abonemiz oldu. Toplam müşteri sayısı da ilk defa 14 milyonun üzerine çıktı." Grubun geçen yılın üçüncü çeyreğinde 564 milyon lira olan yatırım harcamaları bu yılın aynı döneminde yüzde 14.3'lük artışla 645 milyona çıktı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Telekom'un geliri 3.4 milyar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN