Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Park Bosphorus 300 milyon dolarlık yatırımla açıldı

CVK Group, 82 yıllık Park Oteli, yeniden turizme kazandırdı. 300 milyon $ harcanan proje 618 odaya sahip

Giriş Tarihi: 26.10.2013
İstanbul'un 82 yıllık tarihe sahip yapılarından Park Otel, CVK Group'un iki yıl süren çalışmaları sonrasında açıldı. 300 milyon dolar harcanan Park Bosphorus İstanbul Hotel, büyüklüğü 50-160 metrerake arasında değişen 618 odaya sahip. CVK Group Başkanı Gülşah Çevik, Türkiye'nin 2023 turizm hedeflerine ulaşmasında önemli bir katkıda bulunmayı hedeflediklerini söyledi. Madencilik ve inşaat sektörlerinde büyüdüklerini vurgulayan Çelik, "Turizm bizim için önemli ve gelişen bir alan. İstanbul'da yeni ve ses getirecek yatırımlar yapmaya devam edeceğiz" dedi.

SİLUETİ BOZMADIK
Çevik, Park Otel'in inşaatının durmasına neden silueti bozan yapısının düzeltildiğini söyledi. Otel, 137 bin metrekarelik arazi üzerinde kuruldu. 8 bin 500 metrekarelik SPA, wellness ve fitness merkezi olan proje, hizmet kalitesinin en üst sınırını simgeleyen "Delux Hotel" klasmanında hizmet verecek.

MUSLUKLAR 22 AYAR ALTINDAN

22 ayar altın kaplamalı muslukları 512 metrekare iç hacmiyle Türkiye'nin en büyük başkanlık süitine sahip olan Park Bosphorus İstanbul Hotel, dünya başkanlarını ve önemli iş adamlarını ağırlayacak. 20 ila 30 bin euro arası değişen fiyatlarıyla ayrıcalıklı hizmetin adresi olacak. Otelin standart oda fiyatları ise 400 eurodan başlıyor. Gülşah Çevik, "560 kişilik istihdam da sağlayarak, sektöre büyük oranda katkı sağlıyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Park Bosphorus 300 milyon dolarlık yatırımla açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN