Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halk'tan 2 milyar TL kâr

Giriş Tarihi: 31.10.2013

Halkbank, üçüncü çeyrekte kredilerini 105 milyar, mevduatını ise 90 milyar TL'ye yükseltti. Banka, yılın üçüncü çeyreğini 2 milyar net kârla kapatırken yeni kredi kartı Paraf da 2.3 milyon müşteriye ulaştı

Halkbank, üçüncü çeyrek rakamlarını açıkladı. Banka yılın üçüncü çeyreğinde toplam kredilerini 105 milyar TL'ye yükseltti. Eylül sonu itibarıyla mevduatını 90 milyar TL'ye çıkaran Halkbank, yılın üçüncü çeyreğini 2 milyar 10 milyon TL net kârla kapattı. Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, "Ülkemizin en önemli bankalarından biri olarak, üretim ve istihdamı destekleyen stratejilerimizle verimliliğimizi koruyarak büyümeye devam ediyoruz" dedi.

KREDİLER % 22 ARTTI

2013 yılının dokuz ayında toplam kredilerini 2012 sonuna göre yüzde 22 artıran Halkbank'ın nakdi kredileri ise bu dönemde 80 milyar TL'ye ulaştı. Banka, toplam mevduatını yüzde 13, özkaynak kârlılığını da yüzde 21 artırdı.

REEL EKONOMİYİ DESTEKLEYECEĞİZ

Küresel dalgalanmalara rağmen Türkiye'nin büyümesini sürdürdüğünü belirten Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan şöyle konuştu: "Farklı ekonomik politikalara geçiş tartışmaları, küresel likidite ve gelişmekte olan ekonomilerin finansal kaynaklara erişim imkânlarının sorgulanmasına, büyüme beklentilerinin aşağı revize edilmesine neden oluyor. Ülkemizin etkilenmemesi ve hedeflerine ilerlemesi için Halkbank olarak makroekonomik kırılganlıklarımızı azaltacak, üretim ve istihdama katkı sağlayacak stratejiler izleyerek büyümeye devam ediyoruz."

KREDİNİN % 36'SI KOBİ'LERE GİTTİ
Kalkınmanın sürekliliğinin sağlanması için ekonomik istikrarın desteklenmesi ve yurtiçi tasarrufların artırılması gerektiğini belirten Aslan, kredilerdeki performansı şöyle ifade etti: "Yılın üçüncü çeyreğinde esnaf kredileri de dahil KOBİ'lere kullandırdığımız kredilerin toplam nakdi kredi portföyümüz içindeki oranı yüzde 36 oldu. Sağladığımız kredilerle üretim ve ihracatın artırılması yönünde yürütülen çalışmalara katkı sağlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz."

PARAF 3.2 MİLYON KİŞİYE ULAŞTI
Halkbank'ın bir yıldan kısa süre önce piyasaya sürdüğü kredi kartı Paraf da 3.2 milyon adede ulaştı. Lansmanın ardından kredi kartı cirosu ise yüzde 62.12 oranında arttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk'tan 2 milyar TL kâr
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN