Turkcell Superonline'a strateji yönetimi oscar'ı

Giriş Tarihi: 4.11.2013

2004'te kurulan Turkcell Superonline'a Palladium Executing Strategy tarafından 'Strateji Yönetim oscar'ı olarak bilinen "Hall of Fame" ödülü verildi

Son 5 yılda yaptığı yatırımlarla hızlı bir büyüme yakalayan Turkcell Superonline'nın başarı hikayesi, dünyanın en prestijli üniversitesi Harvard'a kadar uzandı. Kusursuz strateji uygulama yöntemi ve elde ettiği çarpıcı sonuçlarla bu ödüle layık görülen şirketin başarı hikayesi, stratejik yönetim alanında referans kaynaklar arasında yer alan Harvard Business Review'de de yer alacak. Çünkü Turkcell Superonline, Palladium Executing Strategy tarafından stratejileri hayata geçirme konusunda en başarılı şirketlere verilen "Hall of Fame" ödülünü kazanan ilk Türk telekomünikasyon şirketi oldu. Palladium Executing Strategy, yönetim ve strateji alanında dünyanın en önemli danışmanları ve düşünürleri arasında yer alan Harvard Üniversitesi profesörleri Robert Kaplan ve David Norton tarafından kuruldu. Söz konusu kurum, strateji odaklı bir organizasyon anlayışını benimseyen ve stratejik planlarını hayata geçirme konusunda başarılı sonuçları elde eden şirketleri 'Strateji Yönetim Oscar'ı olarak bilinen bu ödülle onurlandırıyor.

2023 vizyonuna katkı

Boston'da düzenlenen törende ödülü alan Turkcell Superonline CFO'su Önder Şenol, "Strateji odaklı organizasyon yaklaşımı" ile hem şirketimiz hem ülkemiz için değer yaratan bir noktaya ulaştık. Şimdi aynı yaklaşımı koruyarak önümüzdeki döneme ilişkin orta ve uzun vadeli planlamalarımızı yapıyoruz. Ülkemizin 2023 vizyonu için önemli bir stratejik ortak konumundayız. Birçok yatırımcı bizimle görüşmek istiyor. Geldiğimiz noktadan dolayı son derece mutluyuz" dedi.

6 yılda 5 milyar yatırım
2004'te kurulan Turkcell Superonline 2013 yılı üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artışla 237 milyon TL gelir elde etti. Geçen yıl 684 milyon gelir elde eden Turkcell Superonline, bu yıl 1 milyar lira hedefiyle çalışıyor. Şirket, altı yılda sıfırdan 32 bin kilometre fiber ağa ulaştı. 520 bin fiber aboneye erişen ve 1 milyon 570 bin haneye fiber sunan Turkcell Superonline, 2008'den bu yana 2 milyar TL doğrudan altyapı yatırımı gerçekleştirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell Superonline'a strateji yönetimi oscar'ı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN