İnternetin geleceği 2014'te İstanbul'da belirlenecek

Giriş Tarihi: 6.11.2013

Bakan Binali Yıldırım, dünya internetinin geleceğini belirleyecek toplantının 2014'te İstanbul'da yapılacağını söyledi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İnternet Yönetişim Forumu'nun (IGF), gelecek yıl temmuzda İstanbul'da toplanacağını söyledi. Bakanlığın açtığı YouTube kanalında Google Başkan Yardımcısı Vint Cerf ile canlı yayına çıkan Yıldırım, "İnternetin kalbi, temmuzun ilk haftasında İstanbul'da atacak. İnternetin, sanal dünyanın geleceği bu toplantıda konuşulacak" dedi.

İŞBİRLİĞİNİ ARTIRMALIYIZ
Google Kıdemli Başkan Yardımcısı Vint Cerf de, internetteki güvenliğin teknik olarak ya da yasal düzenlemelerle sağlanabileceğini belirterek, "Ülkeler arası işbirliğinin olması gerekir" dedi. Cerf, 40 yıl önce internetin sivil kullanıma açılması için yaptığı çalışmalar sırasında internetin bugünkü geldiği durumu hayal etmediğini söyledi. İnternetin yaygınlaştığı dönemlerde, mobil telefonların ortaya çıktığını anımsatan Cerf, ancak internet ve mobil telefonun buluşmasının 20 yıl sonra gerçekleştiğini hatırlattı.

'CEP'LE HER CİHAZA ULAŞACAĞIZ
Bugün akıllı telefonun olduğu her yerde internete ulaşımın gerçekleştiğine dikkati çeken Cerf, gelecekte bir telefonla bütün teknolojik cihazlara ulaşımın sağlanacağını vurguladı. İnternetin hayatın bir parçası haline geldiğine dikkati çeken Cerf, taktığı gözlüğün sadece bir aksesuvar olmadığını, aynı zamanda partneri haline geldiğini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnternetin geleceği 2014'te İstanbul'da belirlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN