İş'in aktifleri 204.1 milyara çıktı

İş Bankası üçüncü çeyrekte 2.5 milyar lira net kâr elde etti. Genel Müdür Bali, "Reel sektörün en büyük destekçisi olduk" dedi

Giriş Tarihi: 8.11.2013
İş Bankası, dokuz aylık bilançosunda 2 milyar 533 milyon TL net kâr elde etti. Bankanın aktif toplamı yılsonuna göre yüzde 16.4 artışla 204.1 milyar TL seviyesine ulaştı. Özkaynak büyüklüğü ise 23.1 milyar TL düzeyine geldi. İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, bankanın aktif büyümesine en büyük katkıyı, yılbaşına göre yüzde 23.5'lik artışla 131 milyar 813 milyon TL seviyesinde gerçekleşen kredilerin sağladığını belirtti. Bali şöyle konuştu: "Aktiflerin yüzde 65'ini oluşturan kredilerin yüzde 72'si, 95 milyar 174 milyon TL tutarındaki ticari nitelikli olanlar. Söz konusu tutar, reel sektöre ve dolayısıyla ülke ekonomisine en büyük desteği veren finans kuruluşu olma özelliğimize işaret ediyor."

taki pteki kredi ler azaldı
İş Bankası'ndan yapılan açıklamada kaynakların isabetli tahsisine ve sorunsuz büyümeye büyüközen gösterildiğine dikkat çekildi. Açıklamada "Bankamız üçüncü çeyrekte aktif kalitesi korudu. Takipteki krediler oranı yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 1.8'le sektör ortalamasının ciddi bir farkla altında kaldı" ifadesi yer aldı.

Tasarruf mevduatı 45.6 milyar TL oldu
Özel sektörde en çok şubeye sahip banka olduklarını belirten Adnan Bali, "2013'ün üçüncü çeyrekte 13 yeni şube açarak ağımızı genişletmeye devam ettik. Dokuz aylık dönemde tasarruf mevduatı yüzde 10.1 artışla 45.7 milyar TL'ye ulaştı" dedi. Bali, bu dönemde net kârı yüzde 8 artırdıklarını da vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş'in aktifleri 204.1 milyara çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN