Korelinin gözdesi Türk

Giriş Tarihi: 11.11.2013

Güney Koreli Ssangyong'un en çok satış yapan 10 distribütörü arasına bir Türk firması girdi. Türkiye, Cezayir ve Kuzey Irak'ta markanın distribütörlüğünü yapan Şahsuvaroğlu, ilk 5'i zorluyor

Türkiye, Cezayir ve Kuzey Irak'ta Güney Koreli Ssangyong'un distribütörlüğünü yapan Şahsuvaroğlu, markanın en çok satış yapan 10 distribütör firmasından biri oldu. Üç ülkede toplam 5 bin adet araç satan Şahsuvaroğlu, Ssangyong'un toplam satışlarının yüzde 4'ünü, Güney Kore hariç yurtdışı satışlarının ise yaklaşık yüzde 7'sini tek başına yapıyor. Yani, markanın kendi ülkesi Güney Kore hariç dünyada her 10 Ssangyong araçtan birini Şahsuvaroğlu satıyor.

TOPLAM SATIŞ 120 BİN

2015'te yollara çıkacak 1.6 lt dizel otomatik vitesli motorlu Korando ile Ssangyong'un Türkiye satışlarının 3 katlanmasıyla Şahsuvaroğlu'nun en çok satış yapan ilk 5 distribütörü arasına girmesi bekleniyor. Ssangyong, 2012'de 47 bin adeti Güney Kore'de olmak üzere toplam 120 bin adet satış gerçekleştirdi. Markanın 2013 hedefi ise 150 bin adet.

İLK 5 ARASINA GİRECEK
Dünyanın en büyük Ssangyong plazasının açılışı için İstanbul'a gelen Ssangyong Başkan Yardımcısı John S. Choi, Türkiye'nin markanın dünyadaki ilk 5 pazarından biri olacağını söyledi. Choi, "Şahsuvaroğlu firması öngörülemeyen piyasa koşulları ve şiddetli rekabete rağmen, hiç yılmadan, her yıl sürekli yatırım yaptı. SsangYong markasını, Türkiye'de çok iyi bilinen bir marka haline getirdiler" dedi.

IRAK'TA 3, CEZAYİR'DE 6 MARKA
2000'de Güney Koreli 4x4 üreticisi Ssangyong'un Cezayir distribütörü olan Şahsuvaroğlu, 2007'de Türkiye, ardından Kuzey Irak distribütörlüğünü aldı. Dünyanın en iyi pazarlama yapan Ssangyong distribütörü seçilen Şahsuvaroğlu, Ssangyong'ın dışında Irak'ta 3, Cezayir'de 6 Çinli markanın distribütörlüğünü de yapıyor. Firma, Libya'da da yatırım planlıyor.

300 MİLYON DOLAR YATIRDI
Şahsuvaroğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Şahsuvaroğlu, Ssangyong için bugüne kadar 300 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını söyledi. İstanbul Maltepe'deki dünyanın en büyük plazası için 70 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını anlatan Şahsuvaroğlu, "2014'te açılması planlanan Ankara'daki plaza için 30 milyon dolar yatırım yapacağız. Ankara plazası, dünyadaki en büyük Ssangyong plazası unvanını İstanbul'dan alacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korelinin gözdesi Türk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN