Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okul sütü ihalesi onaylanmadı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 12 Kasım'da yapılan Okul Sütü ihalesinin onaylanmadığını, Okul Sütü alımının önümüzdeki günlerde yeniden ihale edileceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 14.11.2013 12:10 Güncelleme Tarihi: 15.11.2013 08:41

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 'Okul Sütü Programı' kapsamında 2013-2014 eğitim öğretim yılının 2. döneminde, yaklaşık 35 bin okulda 6 milyon 300 bin öğrenciye dağıtılacak olan 300 milyon kutu süt alım işi ihalesinin iptal edildiğini bildirdi. Bakanlık, ihalenin önümüzdeki günlerde yeniden yapılacağını bildirdi.

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, 'Yapılan ihalede 7 coğrafi bölgemiz 4 kısım olarak belirlenerek, her kısım için veya birden çok kısımlara teklif verme imkanı sağlanmıştır, istekliler tarafından kısımlar ortalaması olarak 57,53 Kuruş birim teklif verilmiştir. 2013 yılının Ocak ayında yapılan okul sütü ihalesinde kısımlar ortalaması olarak 45,38 Kuruş birim teklif verilmiş ve bu teklif üzerinden mal alım işi tamamlanmıştır. Aynı yıl içerisinde yapılan her iki ihale arasında yüzde 27 oranında bir fark bulunmaktadır. Üretim maliyetleri, lojistik masrafları ve enflasyon oranları beraber değerlendirildiğinde aradaki farkın normal olmadığı değerlendirilmiştir. Kamu yararı gözetilerek yapılan ihale bu nedenle onaylanmamıştır. 2013-2014 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin ilk gününde okullarımızda sütlerin bulunmasını sağlayacak şekilde önümüzdeki günlerde okul sütü alımı yeniden ihale edilecektir.' denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul sütü ihalesi onaylanmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN