Enerji devleri İstanbul'a geliyor

Dünyanın en etkin 15 enerji bakanı İstanbul'da düzenlenen Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'nde bir araya gelecek. Ana gündem ise değişen dengeler olacak

Giriş Tarihi: 16.11.2013
Enerjide dünyanın en etkin 15 bakanı İstanbul'da buluşacak. Bu yıl 5'incisi düzenlenen Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi, 21-22 Kasım tarihlerinde The Grand Tarabya Oteli'nde gerçekleşecek. Atlantik Konseyi Türkiye Direktörü Orhan Taner, zirvede ABD'nin petrol ihracatçısı ülke konumuna gelmesi ve rezerv gelişmeleriyle değişen dengenin masaya yatırılacağını söyledi. Zirveye, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ABD Enerji Bakanı Ernest Moniz, ABD Eski Dışişleri Bakanı Madeleine Albright'ın yanı sıra çok sayıda işadamı da katılacak.

TİCARETİN MERKEZİ

Dünyadaki enerji kaynaklarının toplanıp dağıtıldığı bölge olarak İstanbul'un yeni merkezlerden biri haline geldiğini söyleyen Taner, "Gelecekte İstanbul enerji ticaretinin üssü olabilir" diye konuştu. Zirvenin ana sponsorlarından Borsa İstanbul'un Başkanı Dr. İbrahim M. Turhan ise, "Atlantik Konseyi ile ilişkilerimiz geçen yıl başladı. Bu yıl da eşbaşkan düzeyinde zirveyi destekleyerek ilişkilerimizi güçlendirmek için adım attık" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerji devleri İstanbul'a geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN