Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye ’ye hazır

, 4 Ekim-13 Kasım tarihleri arasında dört ilde beş ayrı noktada kurulan test donanımları sayesinde teknoloji meraklıları 150 Mbps ve 300 Mbps’e varan mobil internet hızını ilk kez deneyimleme şansı buldu.

Giriş Tarihi: 21.11.2013 10:32 Güncelleme Tarihi: 21.11.2013 12:57
LTE-Advanced teknolojisi ile sağlanan deneyim imkânından İstanbul, Samsun, İzmir ve Şanlıurfa'da yaşayan vatandaşlar faydalanırken, 4G'yi ilk kez deneyimleyen teknoloji meraklılarının sayısı onbinleri buldu. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, 4G maratonu esnasında elde ettikleri geri bildirimleri yorumlarken Turkcell'in 4G'ye hazır olduğunun sinyallerini verdi.

Temmuz ayında gerçekleştirdiği 4G hız gösteriminde 900 Mbps'e varan hızla rekora imza atan Turkcell, bu kez 4G hızını İstanbul, Samsun, İzmir ve Şanlıurfa'ya taşıdı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) verdiği izin çerçevesinde, 4 Ekim-13 Kasım tarihleri arasında 150 Mbps'e varan Long Term Evolution (LTE) ve 300 Mbps'e varan LTE-Advanced hızları, Türkiye'de ilk kez son kullanıcının deneyimine açıldı. Onbinlerce vatandaş 4 ilde ve Turkcell Teknoloji Zirvesi'nde LTE-Advanced teknolojisini deneyimleme fırsatı buldu.

4G'yi denyimleyen teknoloji meraklıları, 3G ile günlük ve iş hayatlarının kolaylaştığını belirterek, 4G'nin gelmesiyle mobil internetin daha da hızlanacak olmasından memnuniyetlerini dile getirdiler. Yapılan testlerde özellikle filmi indirmeden ve takılmadan izleyebilme, internetten es zamanlı oyun oynarken gecikme yaşanmaması gibi 4G'nin sunduğu avantajlar vatandaşların dikkatini çekti.


KORAY ÖZTÜRKLER: "TURKCELL VE TÜRKİYE 4G'YE HAZIR"

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, bir ayı aşkın süre boyunca devam eden 4G maratonunu şöyle değerlendirdi:

"Bugün artık 4G dediğimizde belirsiz bir gelecekten söz etmiyoruz. Turkcell'in, Türkiye'nin teknoloji elçisi olarak bugüne dek yaptığı yatırımlar sayesinde 3G'de dünyanın en iyileri arasına girdik. Şimdi sırada 4G var. Elimizde 4G teknolojisini ülkemize hiç vakit kaybetmeden sunabilecek imkânlar mevcut. Yüksek data hızlarına ulaşmak için fiber altyapı da büyük rol oynuyor. Kısacası, Turkcell ve Türkiye 4G'ye hazır.

İstanbul, Şanlıurfa, Samsun ve İzmir'de ve ayrıca Turkcell Teknoloji Zirvesi kapsamında on binlerce insanımıza dördüncü nesil mobil internet hızını deneme fırsatı sunduk. Yani Urfalı bir vatandaşımız dünyanın birçok yerinden önce 4G'nin ne olduğunu görebildi. Üstelik deneyen herkes 4G hızından çok memnun kaldı ve bizlere bir an önce bu teknolojiyi günlük hayatlarında da kullanma taleplerini ilettiler. Biz de müşterilerimizin bu arzusuna en kısa sürede karşılık vererek bir kez daha Türkiye'nin teknolojik gelişimine öncülük etmeyi hedefliyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye 4G’ye hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN