Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evdeki telefon da akıllandı

Giriş Tarihi: 23.11.2013

Türk Telekom, ev telefonlarının kullanımını artırmak için düğmeye bastı. Şirket, müşterilerini mevcut tarifenin üstüne ayda 2 TL'ye akıllı ev telefonu sahibi yapacak. E4 telefonu, 24 ay kontratla satılacak

Türk Telekom, abonelerini tarife ücretine ek 2 TL'ye akıllı ev telefonu sahibi yapıyor. Şirketin abonelerine sunacağı Android işletim sistemi ve DECT teknolojisini birleştirdikleri akıllı ev telefonu E4'ün orta vadede Türkiye'de üretilmesi hedefleniyor. Cihazın tanıtım toplantısında konuşan Türk Telekom İcra Kurulu Başkanı (CEO) Tahsin Yılmaz, yatırımlarıyla Türkiye'nin iletişim altyapısını en ileri teknolojilere hazır hale getirdiklerini ve dijital yaşam dönüşümünde yeni bir dönem başlattıklarını söyledi. Yılmaz, tüm mühendislik ve tasarım çalışmaları Türkiye'de yapılan telefonun orta vadede burada üretilmesinin hedeflendiğini belirtti. Yılmaz, "Kablosuz ev telefonlarını müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarını karşılayacak hale getirdik" diye konuştu.

HER BÜTÇEYE UYGUN

Türk Telekom Bireysel Müşteri Başkanı Ali Yılmaz akıllı ev telefonlarının her bütçeye uygun olacağını vurguladı. Ali Yılmaz, kampanya ile ilgili şu bilgileri verdi: "Akıllı ev telefonunda müşterilerimize iki teklif sunuyoruz. Birinci teklifimiz, 'Cazip Ev Avantaj Dört Dörtlük' ek tarifesi kullanan müşterilerimize sunduğumuz 'Eskiyi getir, akıllıyı götür' kampanyası. Bu kampanyayla eski ev telefonunu alıyoruz ve müşterilerimizi 24 ay taahhütle ayda sadece 2 liraya akıllı telefon E4 sahibi yapıyoruz. Ayrıca her yöne 1.000 dakika ücretsiz konuşma hediye ediyoruz." Ali Yılmaz, önümüzdeki dönem için hedeflerinin, bütün cihazları akıllıya dönüştürmek olduğunu belirterek, mağazalarda 389 TL'ye satılacak ürünün şu an Çin'de üretildiği bilgisini verdi.

CEP'TEKİ KİŞİLER AKKTAR İLE E4'E KOPYALANIYOR
Aralık ayının ilk yarısı satışa sunulacak E4 ile internete girmek, televizyon seyretmek, oyun oynamak, müzik dinlemek ve sosyal ağlara bağlanmak mümkün. Ayrıca 4 inç ekran genişliğine sahip olan ürün, Android işletim sistemli ilk akıllı ev telefonu. Akktar uygulamasını indiren E4'e kişileri de aktarmak mümkün oluyor. Uygulama tüm işletim sistemlerini destekliyor.

DİGİTURK'E TEKLİF VERDİK TAKİP EDİYORUZ
Tahsin Yılmaz, Digitürk'ün satın alım sürecine ilişkin soru üzerine, bu konuda bağlayıcı olmayan bir teklif verdiklerini hatırlatarak, belirlenen süre içinde olumlu yanıt alamadıklarını söyledi. Yılmaz, "Nihai teklif verilebilmesi için inceleme yapmak üzere bilgi odasına girmeyi bekliyoruz. Henüz böyle bir olanağımız olmadı. Ancak gelişmeleri takip ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evdeki telefon da akıllandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN