Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tamamlayıcı sağlıkla seçme şansı artacak

Giriş Tarihi: 27.11.2013

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, tamamlayıcıs ağlık sigortasının, devletin üzerindeki mali yükü azaltacağını belirtti. Metin Oğuz, sağlık hizmeti alan kişilerin hekim ve hastane seçme özgürlüklerinin genişleyeceğini de söyledi

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, gelişmiş ülkelerdeki özel sağlık sigortası uygulamalarında çoğunlukla kamu sağlık hizmetlerinin tamamlayıcı bir role sahip olduğunu ifade etti. Türkiye'de de gerek teminat kapsamı, gerekse teminat yüzdeleri açısından alternatif sunan tamamlayıcı sağlık sigortalarının oluşturulması gerektiğini belirten Oğuz, oluşturulan bu poliçelerle devletin üzerindeki mali yükün paylaşılacağına dikkat çekti. Böylece kamu hastanelerinde oluşan yoğunluğun azalacağını söyleyen Oğuz, sağlık hizmeti alan kişilerin hekim ve hastane seçme konusundaki özgürlüklerinin de genişleyeceğini vurguladı. Ülkemizde özel sağlık sigortası poliçesine sahip olan kişilerin nüfusun yaklaşık yüzde 2'si gibi oldukça düşük bir oranda olduğu bilgisini veren Metin Oğuz, "Mevcut uygulamada kişiler hem sosyal güvenlik sistemine, hem de özel sağlık sigortalarına prim ödemek durumunda. Tamamlayıcı sağlık sigortasının her iki taraf açısından fayda sağlayacak bir model olarak oluşturulması ve bu modelin etkin bir şekilde tanıtımının yapılması durumunda önümüzdeki yıllar içinde özel sağlık sigortalı kişilerin sayısında ciddi bir artış olacağına inanıyoruz" şeklinde konuştu.

'BİR USTA BİN USTA' ÖDÜLE DOYMUYOR
Anadolu Sigorta'nın Bir Usta Bin Usta projesi, Marcom Ödülleri'nde beş kategoride Platin ödüle layık görüldü. Yarışmaya gönderilen çalışmalar arasında, sektöre referans teşkil edecek kalitede olanlar Platin ödül almaya hak kazandı. Bu seneki yarışmaya dünya çapında 6500'den fazla başvuru yapıldı. Başvurular şirketlerin kurumsal iletişim bölümlerinin yanı sıra halkla ilişkiler ve reklam ajansları tarafından da gönderildi. Ödüller ise 200 kategoride medya ve iletişimle ilgili 7 farklı alanda verildi. Bir Usta Bin Usta projesi İletişim, Halkla İlişkiler, Yazılı Basın Kullanımı, Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve İletişim Planı kategorilerinde ödül aldı. Proje daha önce 12. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri'nde Büyük Ödül; Altın Sabre 2012 Ödülü, Stevie Gümüş Ödül 2012, KSS'nin Yaygınlaştırılması Ödülü - TKSSD 2012 gibi ulusal ve uluslararası pek çok ödül kazandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tamamlayıcı sağlıkla seçme şansı artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN