Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırdar Namet'e ortak olacak

Menderes dönemi Sağlık Bakanı Lütfi Kırdar'ın yeğeni Nemir Kırdar, Türkiye'deki 10'uncu yatırımını Namet'le yapıyor. Kırdar, Rekabet Kurumu'nun onayı halinde şirkete ortak olacak

Giriş Tarihi: 29.11.2013
New York merkezli yatırım fonu Investcorp'un patronu Nemir Kırdar, Namet'e ortak oluyor. Ortaklık kontrolü için Rekabet Kurumu'na başvuruda bulunan Investcorp, izin çıkması halinde Türkiye'deki 10'uncu yatırımını yapmış olacak. 2011'de 595 milyon, geçen yıl da 650 milyon TL ciro yapan Namet, İSO 500'de 120'nci sırada yer alıyor. 34 bin 600 metrekarelik Çayırova tesislerinde et ve şarküteri ürünleri üretimi yapan Namet, 2005'ten bu yana Kayarlar Grup bünyesinde faaliyet gösteriyor. Namet, bu yılın başında da Koç Holding'in Harranova'daki Besi Çiftliği'ni 15.5 milyon liraya devralmıştı.

2010'DA TÜRKİYE'YE DÖNDÜ

Türkiye'de adını Damat-Tween markasının sahibi Orka Group'a stratejik ortak olarak duyuran Nemir Kırdar, Adnan Menderes Hükümeti Sağlık Bakanı Lütfi Kırdar'ın yeğeni. İhtilal sonrası Lütfi Kırdar'ın Yassıada'daki yargılama sürecinde vefat etmesiyle ABD'ye giden Nemir Kırdar, 1982'de Investcorp'u kurdu. 1.2 milyar dolarlık servetiyle kraliçeyi de geride bırakarak İngiltere'nin en zengin 29'uncu işadamı olan Kırdar, 12 Eylül 2010'da yapılan referandumdan sonra Türkiye'ye dönerek yatırım kararı aldı. Türkiye'deki ilk yatırımını Agro ve Arena Bilgisayar'ın hissedarı Redington'a ortak olarak yapan Kırdar'ın, 90'ın üzerinde şirkette yatırımı var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırdar Namet'e ortak olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN