Akbank'a yılın bankası ödülü

Bu yıl 70 ödül kazanan Akbank'a bir ödül de Banker'dan geldi. The Banker dergisi, Akbank'ı yılın bankası seçti. Genel Müdür Hakan Binbaşgil, "Başarımız yurtdışında fark ediliyor" dedi

Giriş Tarihi: 2.12.2013
The Banker tarafından her yıl verilen ve bankacılık sektörünün en üst düzey ödülü olarak kabul edilen "Yılın Bankası Ödülü"nü "Türkiye'nin En İyi Bankası" seçilen Akbank kazandı. Dünya finans devlerinin üst düzey yöneticilerinin katılımıyla Londra'da düzenlenen "The Bank of the Year Awards" töreninde Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, ödülünü The Banker editörü Brian Caplen'dan aldı. Hakan Binbaşgil, kazandıkları ödülün bankanın gittikçe artan performansının bir yansıması olduğunu ifade etti.

'YENİLİKÇİ BANKAYIZ'
"Türkiye'nin en değerli banka markası olarak bu seçkin ödülü kazandığımız için mutluluk duyuyoruz" diye konuşan Binbaşgil, "Akbank'ın yükselen grafiğinin ve başarılarının yurtdışında da fark edilmesi çok memnuniyet verici" dedi. Binbaşgil, şöyle devam etti: "Yıl içerisinde müşterilerimizin kullanımına sunduğumuz Mobilite alanındaki çalışmalarımızı geçen yıl yeni bir proje ile bir adım daha ileri taşıdık ve 'Akbank Direkt' adında yeni bir hizmeti kullanıma sunduk. Sadece ürün ve hizmetlerle değil yurtdışı borçlanma işlemlerimizle, yenilikçi finansman araçları ve iş modelleriyle de sektörümüze öncülük etmeyi sürdürüyoruz."

BÜYÜK SENDİKASYONLARA İMZA ATTIK
Ağustos 2012 sendikasyonlarının, işlem tarihi itibarıyla Türk bankacılık sektöründe imzalanan en büyük sendikasyon kredisi olduğunu vurgulayan Binbaşgil, bu yıl imzaladıkları sendikasyon kredileriyle de yurtdışı borçlanma işlemlerinde maliyetlerini indirmeye devam ettiklerini, bunun yanında yurtdışındaki bankalarla önemli işbirliklerine imza attıklarını ifade etti. Binbaşgil, Mizuho Corporate Bank, Japan Bank for International Cooperation (JBIC), Bank of China ve Korean Eximbank ile yaptıkları anlaşmalarla Asya ülkeleri ve Türkiye arasında ticaretin geliştirilmesi için desteklerini sürdürdüklerini ve köprü vazifesi gördüklerini belirtti.

2013'TE 70 ÖDÜL ALDI
Binbaşgil, Akbank'ın sadece The Banker tarafından değil, bunun yanında Euromoney, World Finance ve Global Banking & Finance Review tarafından da 'Türkiye'nin En İyi Bankası' olarak seçildiğini, 2013 yılında şu ana kadar 70'e yakın yurtiçi ve yurtdışı ödül kazandıklarını ve başarılarını daha da artırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akbank'a yılın bankası ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN