Bu kadar çok dershane hiçbir ülkede yok

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, dershane sayısını eleştirerek "Sistemin gözden geçirilmesi gerek. Bu kadar çok özel dershane dünyanın hangi ülkesinde var" dedi

Giriş Tarihi: 4.12.2013
Son dönemin en sıcak konularından olan dershane tartışmasına Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir de katıldı. Düzenlediği basınla sohbet toplantısında dershanelerin kapatılması konusundaki görüşleri sorulan Özdebir, şu değerlendirmeyi yaptı: "Eğitim hizmetiyle ilgili olarak Türkiye'nin neresinde olursa olsun devlet bir hizmet sunuyorsa o hizmetin kalitesinin her yerde eşit olması çok önemli. Dünyanın başka bir yerinde bu kadar çok özel dersane var mıdır? Ben hiç rastlamadım."

300 BİN LİRAM GİTTİ
Çek Kanunu'nda hapis cezasının kaldırılmasının sıkıntı yarattığını söyleyen Özdebir, ortada suç bulunmasına rağmen cezasının olmadığını söyledi. Özdebir, bu nedenle bu işi dolandırıcılık haline getirenlerin bulunduğunu vurguladı. 10 yıl çalıştığı bir firma sahibinin "çeki ödemiyorum" dediğini ve başka bir şirket kurduğunu söyleyen Özdebir, bu nedenle 300 bin lirasının gittiğini ve bir şey yapamadığını kaydetti. 2014'te yapılacak iki seçimin hatırlatılması üzerine Özdebir, seçim politikası uygulanmadığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kadar çok dershane hiçbir ülkede yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN