Türkiye'nin en iyi haber sitesi

26 milyon çalışanın gözü bu toplantıda

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, kıdem tazminatı, alt işveren ve esnek çalışmayla ilgili haftaya son kez bir araya gelineceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 8.12.2013 11:11
İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası'nın (İNTES) 25. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, hayata geçirdikleri yapısal reformlar ve girişimcilerin gayretleri sayesinde Türk ekonomisinin kriz sürecini başarıyla yönettiğini belirtti.

Çelik, işsizlikle mücadelede iyi noktada olduklarına değinerek, toplam istihdamın 26 milyona ulaştığını ifade etti.

Bakan Çelik, gündemlerinde alt işveren, kıdem tazminatı ve esnek çalışmayla ilgili konular bulunduğunu da aktararak, şunları kaydetti: "Son kez önümüzdeki hafta bir araya geleceğiz. Hangi konularda uzlaşı sağlanıyorsa bu konularda adım atılması gerektiği inancıyla yoğun bir şekilde sosyal taraflarla bir arada bulunacağız. Önyargıya dayalı değerlendirmeler yapılıyor. Bu kadar önemli, geniş kitleleri ve ekonomimizi ilgilendiren alt işverenlik, kıdem tazminatı ve çalışma hayatıyla ilgili düzenlemeleri kapalı kapılar ardında kimsenin yapması bu devirde mümkün mü? Uzlaşabildiğimiz konuları birlikte çözüme kavuşturmak çok önemli. İşçi ve işveren sendikalarıyla ilgili beraber bu sorunlara çözüm bulmamız gerekiyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
26 milyon çalışanın gözü bu toplantıda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN