Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dağılım adil olmalı

Türkiye'de frekansların sınırlı bir kısmının kullanıldığını söyleyen Avea Regülasyon Direktörü Kılıç, "Bantların dağılımı dengesiz. Bu da şirketlere zarar verir" dedi

Giriş Tarihi: 9.12.2013
Avea Regülasyon Direktörü Tolga Kılıç, Türkiye'de frekansların sınırlı bir kısmının kullanıldığını, kullanılan bantların dağılımının da dengesiz olduğunu belirterek bunun telekomünikasyon şirketlerine zarar verebileceğini söyledi. Birçok uluslararası kuruluşta aktif rol alan ve geçtiğimiz yıl mobil iletişim birliği GSMA'nın yönetim kuruluna seçilen Avea adına Tolga Kılıç, 3-5 Aralık 2013'te Avrupa Rekabetçi Telekomünikasyon Birliği (ECTA) tarafından, Brüksel'de düzenlenen Regülasyon Konferansı'na katıldı. Avrupa Birliği ülkelerinden en üst seviyede katılım ile gerçekleşen ve bölgenin en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen konferansa Türkiye'den katılan tek şirket Avea oldu. Telekomünikasyon sektörünün sorunlarının tartışıldığı toplantıda konuşan Kılıç, adil ferakans kullanımının önemine değindi. Kılıç, "Sağlıklı büyüme için, altyapının ortak kullanılması ve frekans dağılımının adil olarak yapılması önemli" dedi.

BANTLARIN KULLANIMI DENGESİZ

Kılıç, Türkiye'de mobil haberleşmenin temel kaynağı ve bir nevi hammaddesi olan frekansların sınırlı bir kısmının kullanıldığını söyledi. Kullanılan bantların dağılımının da dengesiz olduğuna dikkat çeken Tolga Kılıç, şirketlerin ise dengeli dağılım sayesinde ayakta kalabildiğini belirtti. Kılıç, aksi durumda şirketlerin finansal yapılarının olumsuz etkileneceğini, tüketici aleyhine de bir durum oluşabileceğini vurguladı.

Femtocell için BTK bekleniyor
Tolga Kılıç, telefonların çekmediği noktalarda devreye girecek Femtocell için BTK düzenlemesinin beklendiğini söyledi. Kılıç, "Uygulamaların cihazların kullanımına ilişkin süreci kolaylaştıracak ve ekonomik uygulanabilirliğini sağlayacak şekilde yapılmasının önemini vurguladık. Bu hizmeti müşterilerimize sunmak için düzenlemelerin hayata geçirilmesini bekliyoruz" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dağılım adil olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN