LC Waikiki Doğu'ya odaklanacak

LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, Doğu ve Güneydoğu'nun ticarette yükselen potansiyeli olduğunu söyledi. Küçük, "Bingöl, Şırnak ve Tunceli'de yer arıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 20.12.2013
LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun ticarette yükselen bir potansiyeli olduğunu söyledi. 2014'te bu bölgeye ağırlık vereceklerini açıklayan Küçük, "Bingöl, Şırnak ve Tunceli'de yer arıyoruz. Batman'da tekstil atölyemiz var. Muş'ta ise yeni mağaza açtık. Bölge, ortalamanın üzerinde büyüyor" dedi.

SEKTÖR % 12 BÜYÜR

Iğdır, Van gibi illere Irak'tan turist geldiğini hatırlatan Küçük, bazı günlerde bu şehirlerin toplam satışlarda ilk 10'a girdiğini belirtti. Türkiye'de LC Waikiki'nin olmadığı 9 il kaldığının altını çizen Küçük, "Bu iller arasında bulunan Gümüşhane ve Ardahan'da internet satışlarımız oldukça yüksek" diye konuştu. LC Waikiki tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "Yenilik Sensin'13 Moda Tasarım Yarışması"nda konuşan Küçük, sektör değerlendirmesi de yaptı. Küçük şöyle konuştu: "2014'ü her ne kadar seçimler ve buna bağlı olarak harcamaların kısılması gibi beklentiler olsa da avantajlı bir dönem olarak değerlendirebiliriz. Öncelikle hükümet bu yıl da büyüme hedefini yüksek koydu. Sektör genelinde moda perakendesinde büyüme yaklaşık yüzde 15, genel perakende de ise yüzde 12-13 olacak. LC Waikiki'nin büyüme hedefi ise yüzde 25."

GENÇ TASARIMCILAR
"Yenilik Sensin'13 Moda Tasarım Yarışması"nda finale kalan 10 tasarımın sergilendiği ödül töreni, önceki gün Sirkeci Garı'nda gerçekleşti. Şirketin belirlediği kategoriler arasından seçtiği ürün üzerinde yeni bir "detay" tasarlayarak (nakış, desen, işleme vb.) yarışmaya başvuran gençlere ödülleri verildi. 900 başvurunun yapıldığı yarışmada ilk aşamayı geçen 282 dosya, daha sonra 10'a düşürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LC Waikiki Doğu'ya odaklanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN