Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu düşmanlarımızın rant operasyonudur'

Başbakan Erdoğan, Karadeniz'de Halk Bankası'nın hedef haline getirilmesiyle ilgili sert konuştu. Erdoğan, "Bu oyun, Türkiye düşmanı çevrelerin rant operasyonudur" dedi

Giriş Tarihi: 22.12.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul merkezli operasyonda Halk Bankası'nın hedef alınmasını sert bir dille eleştirdi. Gelişmeyi "Türkiye düşmanı çevrelerin rant operasyonu" olarak nitelendiren Erdoğan, "Bu banka Türkiye düşmanlarını ürkütüyor" diye ekledi. Giresun ve Ordu'da temaslarda bulunmak üzere Karadeniz'e çıkarma yapan Erdoğan Ünye, Fatsa ve Ordu'da katıldığı toplu açılış törenlerinde şu mesajları verdi:
FAİZ LOBİSİ KAYBETTİ: 2002'de Türkiye bütçesinin yüzde 45'i faiz ödemelerine gidiyordu. Biz bu oranı yüzde 13'e kadar gerilettik. Türkiye bundan 642 milyar lira kazandı. Faiz lobisi ve ranttan geçinenler kaybetti. Onun için iftira kampanyası devam ediyor. İşte küresel düzeyde yazılıp yerelde oynanan bu oyun, Türkiye düşmanı çevrelerin rant operasyonudur.
HALK BANKASI'NDAN NE İSTEDİNİZ? Halk Bankası'ndan ne istediniz? Çıksınlar mertçe cevap versinler. Bu bankayı hedefe koyarak kimin ekmeğine yağ sürüyorsunuz? Hangi planın içindesiniz, bankayı yıpratarak kime ne kazandırıyorsunuz? Şu anda Halk Bankası'nın bu olaylarda kaybettiği para, bu ülkenin kaybı. Halkbank bizim dönemimizde Türkiye'nin en başarılı bankalarından biri oldu. Bizden önce Ziraat ve Halk Bankası görev zararı yazıyordu, Vakıfbank batmıştı. Biz bunları dünyanın en önemli bankaları haline getirdik.
LOBİNİN AYAĞINA BASIYOR: Halk Bankası'nı 11 yılda tam 6 kat büyüterek piyasa değerini 25 milyar dolara çıkardık. İşte bu kamu bankasını hedefe koydular. Üstelik uluslararası boyutta bu iş yapıldı. Bu banka, faiz lobisinin ayağına bastığı için Türkiye düşmanlarını ürkütüyor. Allah ömür nefes verdikçe ben de, arkadaşlarım da hiç korkmadan, çekinmeden bu gerçeği herkese anlatacağız.

ENFLASYON CANAVARI YOK OLDU
BU HİZMETLERİ YAPABİLİR MİYDİK: 11 yılda tam 17 bin kilometre yol yaptık. Bizden önce 79 senede 6 bin kilometre yol yapıldı. Yolsuzların olduğu bir iktidar bunları yapabilir mi?
TERÖR KAYBI TRİLYONU AŞTI : 30 yıldır Türkiye'nin terör nedeniyle kaybı en mütevazı hesapla trilyonu aştı. Bir düşünün kaç Karadeniz sahil yolu, üniversite, baraj, Marmaray, Ovit tüneli yapılır.
ÜLKEYİ DEMİR AĞLARLA ÖRDÜK: CHP zihniyetinin yaptığı raylı sistem yok. Biz geldik ülkeyi demir ağlarla örüyoruz. Yolsuzluğun olduğu bir ülkede bu yatırımlar yapılabilir mi? Enerjide attığımız adımlar ortada. TOKİ aracılığıyla 615 bin konut inşa edildi.
MERKEZ TARİHİ REKOR KIRDI: Biz iktidara geldiğimizde Merkez Bankası'nın döviz rezervi 27.5 milyar dolardı. Bunu 136 milyar dolara çıkardık. Son çeyrekte dört dörtlük bir büyüme kaydettik. Son 9 ayda yüzde 4'lük bir büyüme yakaladık. Enflasyon tarihi başarılar elde ederek bu canavarı yok ettik. İşsizliği, tek haneli rakamlara düşürdük. Çalışan ve emekli maaşlarını bugünkü seviyelere biz getirdik.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu düşmanlarımızın rant operasyonudur'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN