10 hisseni fiyat adımı değişti

Giriş Tarihi: 25.12.2013 12:30

Borsa İstanbul AŞ Yönetim Kurulu, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) dayanak olan 10 adet pay için fiyat adımlarının daraltılarak 2 Ocak 2014'ten itibaren 1 kuruş olarak uygulanmasına karar verdi.

Borsa İstanbul Pay Piyasası Bölümü tarafından üyelere gönderilen 440 nolu genelge ile, Borsa Yönetim Kurulunun, spot ve vadeli piyasaların birbiriyle uyumlu olarak etkin bir piyasa yapısı içinde çalışması amacıyla pay piyasasında işlem gören ve VİOP'ta vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerine dayanak olan 10 adet pay için fiyat adımlarının daraltılarak 1 kuruş olarak uygulanmasına karar verildiği bildirildi.

Buna göre Garanti Bankası, İş Bankası (C), Akbank, Türkiye Vakıflar Bankası, Yapı Kredi, Türk Hava Yolları, Ereğli Demir Çelik, H.Ö. Sabancı Holding, Turkcell ve Tüpraş hisselerinin fiyat adımları 2 Ocak 2014'ten itibaren 1 kuruş olarak uygulanacak.

Şu an geçerli olan uygulamada fiyat adımları hisse senedinin fiyat seviyesine göre belirleniyor. 2 Ocak'ta değişecek ve halen geçerli olan fiyat adımları; Tüpraş'ta 10 kuruş, Turkcell'de 5 kuruş, H.Ö Sabancı Holding, Türk Hava Yolları, Akbank ve Garanti Bankasında 2 kuruş, İş Bankası (C), Vakıfbank, Yapı Kredi ve Ereğli'de ise 1 kuruş seviyesinde bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 hisseni fiyat adımı değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN