Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni bakandan ilk açıklama

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti'de 3 milletvekili ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmesine ilişkin, "İnşallah önümüzdeki haftadan itibaren bütün bunların tedricen ortadan kalktığını, ülkenin rahatladığını yeniden ekonomimizin ve ülkemizin, siyasetimizin, istikrarımızın istediğimiz noktaya geldiğini hep birlikte göreceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 27.12.2013 15:40
Kabinedeki değişikte Ekonomi Bakanlığı'na getirilen Nihat Zeybekci, Ankara'dan Denizli'ye gelişinde Pamukkale Kavşağı'nda kalabalık tarafından karşılandı. Zeybekçi, kendisini karşılayan partililer ve vatandaşların tebriklerini kabul ederek, teşekkür etti.

Denizli programı kapsamında sanayici Orhan Abalıoğlu'nu ziyaret eden Zeybekci, ziyaret sonrası gazetecilerin, "çocukluğunda yaz dönemlerini tarlada çalışarak geçirdiğini, bugün ise bakan olarak kente döndüğünü" hatırlatması üzerine "Allah'ın sevgili kullarından birimişiz ki amele çocuğu olarak tütün tarlarından bugün bu noktalara geldik. Ben Allah'a sonsuz hamd ediyorum ve bize bu makamları layık gören miltimize şükranlarımı arz ediyorum. Bize teveccüh gösterip bu makama atayan, hizmet imkanları sağlayan Başbakanımıza çok teşekkür ediyorum" cevabını verdi.

"Ekonominin patronluğu" ile ilgili soruya Bakan Zeybekçi, "Bizde patronluk yok, hizmetkarlık var. Başbakanımızın dediği gibi biz de hizmetkarız" dedi.

Zeybekçi, AK Parti'de 3 milletvekili ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmesine konusundaki soruya ise "Türkiye'de yaşanılan zorluklardan sonra, yani tarihteki, geçmişteki zorluklardan sonra şu anda yaşadığımız şeyler son derece basit, yüzeysel şeyler. İnşallah önümüzdeki haftadan itibaren bütün bunların tedricen ortadan kalktığını, ülkenin rahatladığını yeniden ekonomimizin ve ülkemizin, siyasetimizin, istikrarımızın istediğimiz noktaya geldiğini hep birlikte göreceğiz" cevabını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni bakandan ilk açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN