Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'a büyük övgü

Standard Bank Gelişen Piyasalar Ekonomisti Timothy Ash, Türkiye'de hükümete yönelik operasyonu değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 30.12.2013 16:39 Güncelleme Tarihi: 30.12.2013 16:44

Ash, seçim öncesi Ba��bakan Erdoğan'ın uzun zamandır en çok övündüğü konu olan ekonomi idaresi ve bu son skandalın iş çevrelerindeki etkisinin, Erdoğan'a verilen desteğin devam edip etmeyeceğinin göstergesi olacağını dedi.

Türk Lirasına peş peşe darbe indirdiğini söyleyen dünyaca ünlü ekonomist, "düşüş son bir haftada merkez bankasının dolar satmasıyla yumuşasa da dolar karşısında ciddi bir kaybo sebep oldu" diye konuştu.

Timothy Ash, ortadaki olumsuz ekonomik tabloya rağmen, çoğu yatırımcının Erdoğan ve onun ekonomi ekibine inancını tam olarak koruduğunu söyledi. Ash, "Erdoğan geçmişte olduğu gibi bu fırtınada da suyu doğru yönlendirebileceklerine güveniyor" dedi.

Timothy Ash Başbakan Erdoğan'ın siyasi ve ekonomik zekasına övgü yağdırırken, "Erdoğan demek siyasette nasıl ayakta kalınacağını bilmek demektir. Kendisi uyanık bir politika uygulayıcısıdır." dedi.

Ash son olarak "Erdoğan arkasında ciddi bir desteğe sahip ve ekonomi ekibinin desteğini kaybetmediği sürece bence piyasalardan şuanki belirsizlikte fayda sağlayacaktır" tahmininde bulundu.

Kaynak: Haber 7

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'a büyük övgü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN