Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tanzanyalı bile Türkiye'den ev aldı

Türkiye gayrimenkulde yabancılar için güvenli liman oldu. Türkiye'den ev alan 101 ülke vatandaşı arasında Tanzanyalılar bile var

Giriş Tarihi: 2.1.2014
Mütekabiliyet Yasası'nın yürürlüğe girdiği 2012'den bu yana 101 ülke vatandaşı Türkiye'den taşınmaz satın aldı. İlk üç sırayı Alman, İngiliz ve Ruslar paylaştı. Konut alımında ise Araplar Avrupalıları geride bıraktı. Türkiye'den taşınmaz alanlar arasında Tanzanya, Mauritius, Myanmar, Saint Kitts, Norfolk Adaları, British Virgin gibi adı çok az bilinen ülke vatandaşları da bulunuyor. Toplam 183 ülke vatandaşına mülk satışının önünü açan Mütekabiliyet Yasası meyvelerini vermeye başladı. Mayıs 2012'den bu yana dünyanın dört bir yanından gelen yabancılar Türkiye'den alım yaptı.

ALMANLAR ÖNE ÇIKTI

Türkiye'den taşınmaz satın alan yabancı kişi sayısı 21 bin 610'a çıktı. 17 aylık sürede 13 bini aşkın parsel, yaklaşık 17 bin bağımsız bölüm satışı gerçekleşti. En çok parseli 2 bin 99'la Almanlar, bin 671'le İngilizler, bin 368'le Ruslar, bin 557 ile Norveçliler, 508'le Azeriler satın aldı. İstanbul ağırlıklı olmak üzere gayrimenkul alımında Araplar başı çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tanzanyalı bile Türkiye'den ev aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN