Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"ATAK" Bahreyn'de görücüye çıkıyor

Giriş Tarihi: 14.1.2014 17:49

ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri Uluslararası Bahreyn Havacılık Fuarı'nda gösteri uçuşu yapacak.

Uluslararası Bahreyn Havacılık Fuarı'nda görücüye çıkacak olan "T129 ATAK" Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri uçuş gösterisi gerçekleştirecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'den (TUSAŞ) yapılan yazılı açıklamada, TUSAŞ'ın 16-18 Ocak tarihleri arasında Bahreyn Sakhir Hava Üssü'nde düzenlenecek "Uluslararası Bahreyn Havacılık Fuarı"na, Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nın himayesinde katılacağı bildirildi.

Fuarda, "T129 ATAK" Taarruz ve Taktik Keşif Helikopterinin sergileneceği ve uçuş gösterisi gerçekleştireceği belirtilen açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyaçlarına uygun şekilde milli aviyonik ve silah sistemleriyle teçhiz edilmesi sonucu ortaya çıkan "ATAK"ın kendi sınıfında en etkin taarruz helikopteri olma unvanını elinde bulundurduğu kaydedildi.


UZAY VE SAVUNMA SANAYİSİNDE KÜRESEL İLK YÜZ OYUNCU ARASINDA

TUSAŞ, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından uydu sistemleri ve insansız hava araçlarına kadar entegre havacılık ve uzay sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye'nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayisinde küresel ilk yüz oyuncu arasında yer almaktadır.

TUSAŞ'ta 1600'ü mühendis olmak üzere yaklaşık 4600 personel çalışmaktadır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"ATAK" Bahreyn'de görücüye çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN