Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FİSKOBİRLİK borçlarını sıfırlayacak

Giriş Tarihi: 14.1.2014 11:06 Güncelleme Tarihi: 14.1.2014 11:06

FİSKOBİRLİK Yönetin Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, "2014 yılı içerisinde borçlarımızın tamamını sıfırlamayı hedefliyoruz" dedi.

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, 2014 yılı hedeflerinin başında, kurumun üreticilere ve bankalara olan borcunu ödemenin geldiğini belirtti.

Bu konuda kendilerine güvendiklerini ifade eden Bayraktar, "FİSKOBİRLİK'i yeniden büyütmek için çalışıyoruz. 2014 yılı, kurumun yeniden atağa geçeceği bir yıl olacak" diye konuştu.

Üreticilere geçmiş dönemden kalan 16 milyon lira, bazı bankalara ise 13 milyon lira civarında borçları bulunduğunu bildiren Bayraktar, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 29 milyon lira borcumuz bulunmakta. Şu anda kasamızdaki nakit para bu borcu öder ancak biz bir kısım yatırımla bu borcumuzu ödeme arzusundayız. Bunun için de mamul olarak entegre tesislerimizde ürettiğimiz bütün ürünlerin dünyaya pazarlamasını sağlamak istiyoruz. Bunlarla 2014 yılı içerisinde borçlarımızın tamamını sıfırlamayı hedefliyoruz. Amacımız FİSKOBİRLİK'i 2014 yılında daha da güçlendirmek. Daha güçlü bir şekilde piyasadaki yerini almasını sağlamak. Çikolatalı ürünlerle ilgili de yeni çalışmamız var. Tahmin ediyorum şubat ve mart ayında bu ürünler de yetişecek ve piyasada olacak. Bütün bu yeniliklerle FİSKOBİRLİK'i eski günlerine hızla kavuşturmayı hedefliyoruz."

Bayraktar, 2014 yılı içerisinde çok daha güçlü bir şekilde fındık piyasasında olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FİSKOBİRLİK borçlarını sıfırlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN