Onlara rağmen güçleniyoruz

.Basbakan Erdogan, Ankara'da katildigi toplu açilis töreninde 17 Aralik'in planlayicilarina sert çikti. Basbakan, "Dev yatirimlari hedef aldilar. Onlara ragmen güçleniyoruz. Rantini devam ettirmek isteyenler var" dedi

Giriş Tarihi: 15.1.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 17 Aralık'ta başlatılan operasyonların, küresel ölçekte önemli ve tamamen milli olan büyük yatırımları hedef aldığını söyledi. Başbakan Erdoğan, şevkle, heyecanla hizmete devam edeceklerini vurguladı. Ankara Arena'da düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, "Yıllardır yüksek faiz oranlarından kazandığı rantı devam ettirmek isteyen, bunun için de Türkiye'ye tuzaklar hazırlayanlar var. Onlara rağmen güçleniyoruz" ifadelerini kullandı. Başbakan Erdoğan, şu mesajları verdi:
BÜYÜK YATIRIMLAR HEDEFTE: Küresel ölçekte önemli ve tamamen milli olan büyük yatırımlarımızı hedef aldılar. 3'üncü havalimanı, 3'üncü köprüyü hedef aldılar. Marmaray'ı kıskandılar, yeni yapılan denizin altındaki tüp geçitleri, Ankara-İstanbul arasındaki, Eskişehir-İstanbul Hızlı Treni'ni hedef aldılar. İstanbul-İzmir arasındaki otoyolun yapılmasını istemediler. Çünkü bunlar Türkiye'ye farklı bir şekilde çıtayı yükselterek hedef yakalatıyordu.
HEDEFİMİZ VAR: 11 yıldır bakanlıklarımız, belediyelerimiz ve tüm ekiplerimizle Türkiye'nin efendisi olmadık, hizmetkârı olduk. "Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz, gündüz gece" dedik, gündüz demedik, gece demedik yürüdük. Aşkla, şevkle, heyecanla yürüdük bu yolda. Durmadık, bundan sonra da yürümeye devam edeceğiz. Çünkü bizim bu ülkede ideallerimiz var, hizmet aşkımız var, bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefimiz var.
RANTINI DEVAM ETTİRMEK İSTEYENLER VAR: Türkiye ekonomisinin gücünü, sağlamlığını, direncini içine sindiremeyen, yıllardır yüksek faiz oranlarından elde ettiği rantı devam ettirmek isteyen, bunun için de Türkiye'ye tuzaklar hazırlayanlar var. Bu güzel ülkemizin büyümesini, güçlenmesini istemeyenlere, kabullenmeyenlere rağmen büyüyoruz, onlara rağmen güçleniyoruz.

ÇİFTÇİ VE ESNAFI SÖMÜRDÜLER

Konuşmasında geçmişte çiftçilerin çektiği sıkıntılara da değinen Başbakan Erdoğan, o dönemde yaşanan sömürülerle ilgili konuştu. Başbakan şunları anlattı: "Ülkede benim çiftçi kardeşimi yüzde 59 faizle sömürenler oldu, esnaf kardeşimi yüzde 46 faizle sömürenler oldu. Şimdi çiftçi, memur, işçi uyanıyor. Bu işin farkında olduğu için de AK Parti iktidarına sahip çıkıyor. Yüzde 59 faizle çiftçi kardeşim sömürülürken şimdi faiz ortalaması yüzde 5. Yüzde 46 faizle sömürülürken ortalamasını veriyorum yüzde 5'e düşürüldü. Bunları kim halletti? Bu iktidar halletti. Türkiye her geçen gün farklı bir şekilde yükseliyor. Bu alanda da hızla yükselmeye devam ediyoruz."

İFTİRAYLA ASIL NİYETLERİNİ GİZLEDİLER

17 Aralık'ta İstanbul merkezli başlatılan operasyonda hükümete yönelik çok ağır bir saldırı uygulamaya konuldu. Görüntüye yolsuzluk iftiralarını koydular, bunu yaparak asıl niyetlerini gizlemek istediler. Yolsuzluk iftirasıyla Türkiye üzerinde oynamak istedikleri oyunu, millet ve milli iradeye kurdukları tuzağı gizlemek istediler. Halkbank'ı hedef aldılar, milli çıkarlarımızı hedef aldılar. O Halkbank ki biz geldiğimizde değeri 1 milyar doların çok altındaydı ama şimdi 25 milyar dolar. Bunu hazmedemediler, bunu kıskandılar. Görev zararıyla bize devredilen bu bankaları, Ziraat Bankası'nı, Halkbank'ı, Vakıfbank'ı hamdolsun bu dönemde kârlı hale getirdik. Bankalarımızın değeri dünyada da farklı bir şekilde arttı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onlara rağmen güçleniyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN