Turkcell Akademi halka açılıyor

Turkcell Akademi, internet üzerinden halka açılıyor. Dünyaca ünlü okulların eğitim içeriklerine Türkçe ve ücretsiz olarak ulaşılabilecek

Giriş Tarihi: 15.1.2014
Turkcell, eğitimde çığır açacak bir yeniliğe imza atıyor. Turkcell Grup'un stratejik gelişim merkezi olarak 2006'dan bu yana şirket içi eğitimlerde ve sanayi-üniversite işbirliklerinde öne çıkan yatırımı Turkcell Akademi, dijitalleşerek halka açılıyor. "Dünyanın bilgisini milyonların erişimine açıyoruz" diyen şirket, yerli ve yabancı birçok okulun eğitim modülünü, Türkçe olarak internetten yayınlayacak. Ücretsiz erişilen Turkcell Dijital Akademi sayesinde zaman ve mekândan bağımsız eğitim mümkün olacak. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, dört yıl önce başlayan 3G internetle birlikte bilgiye hızlı erişimde ilk adımın atıldığını belirtti.

HEDEF GENÇLER
"Turkcell Dijital Akademi sayesinde bilgiye her an her yerden ulaşabilecek, erişimde tam bir fırsat eşitliği sağlanacak" diyen Ciliv, şöyle konuştu: "Önceliğimiz gençler ve iş dünyası. STFA'nın katkısıyla Türkçe hizmet veren KhanAcademy temel bilimler içeriği de tüm öğrencilerin erişimine açık olacak.Turkcell müşterilerinin eğitim içeriğine erişimde bazı ayrıcalıkları da olacak. Bu eğitimin kapısı başta 35 milyon Turkcell'li olmak üzere herkese açık."

DEVLERLE İŞ ORTAKLIĞI
Turkcell Dijital Akademi, eğitim içeriğinde mükemmeliyete ulaşmak amacıyla bu alanda dünyaca ünlü eğitim kurumları ve portallarıyla da işbirliğine gitti. MIT (Massachusetts Institute of Technology) ile kurulan işbirliği kapsamında, "inovasyon" başlığını taşıyan eğitim modülüne içerik oluşturuluyor. Ayrıca üniversitenin eğitim platformları Open Courseware ve EdX'de yayınlanan içeriklerin de Turkcell Dijital Akademi platformu üzerinden Türkçe olarak yayınlanması konusunda anlaşmaya varıldı.

ALTİMO'NUN DAVASI ŞUBATA KALDI
İngiliz Yüksek Mahkemesi, Altimo tarafından aralıkta yapılan Çukurova'nın borçları için son ödeme tarihi belirlenmesi yönündeki başvuruyu 5-6 Şubat'ta değerlendireceğini açıkladı. Çukurova Holding'in Altimo'ya 1.57 milyar dolar ödemesi kararlaştırılmıştı. Çukurova, kredi bulurken Turkcell, hisselerini teminat göstermesini engelleyen New York Bölge Mahkemesi kararını temyize götürmüş ve süre istemişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell Akademi halka açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN