Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gürallar yatırımlara hız verecek

Giriş Tarihi: 23.1.2014

ArtCraft markasını LAV olarak değiştiren Gürallar'ın yöneticisi Esin Güral, "Bu yıl yatırımlarımıza devam edeceğiz" dedi

Türkiye'nin yüzde 33 pazar payı ile en büyük ikinci sofra camı üreticisi Gürallar, marka değişimine gitti. Firma, ArtCraft markasını LAV olarak değiştirdi. Gürallar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral, "Marka değişimi için 2 milyon dolarlık yatırım yaptık. Kütahya'da bulunan 300 bin metrekare alan üzerinde kurulu 2 üretim tesisimizde günde 2 milyon adede ulaşan üretimimizle dünyada 6'ncı sırada yer alıyoruz. Toplamda 3 bin 500 kalem ürün ile 130 ülkeye ihracat yapıyoruz" dedi. Güral, bu yıl ve önümüzdeki yıllarda yatırımlara devam edeceklerini söyleyerek, "Türkiye'nin her türlü karışıklığın üstesinden geleceğine inanıyoruz. Ülkemize güveniyoruz. Yatırımlarımıza ara vermeyeceğiz" diye konuştu.

PAZAR PAYINI ARTIRACAK

Firmanın Genel Müdürü Tuğrul Baran ise, yeni marka yatırımıyla pazar paylarını iki yıl içinde yüzde 10 artırmayı hedeflediklerini belirtti. Baran şöyle konuştu: "İç pazar ve ihracatta yeni markamızla oldukça iddialıyız. Son yıllarda Avrupa'daki kriz nedeniyle sekteye uğramamak için yeni pazarlar keşfettik. Örneğin Uzakdoğu'da satış ofisi açtık. Güney ABD'ye gittik."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gürallar yatırımlara hız verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN