Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Işık: TÜSİAD paralel darbeyi destekliyor

Giriş Tarihi: 26.1.2014
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Muharrem Yılmaz'ın "Bu ortamda Türkiye'ye yatırımcı gelmez" sözlerine tepki gösterdi. Bakan Işık, "Postmodern darbelerin TÜSİAD tarafından nasıl desteklendiğini biliyoruz. Bugün de maalesef TÜSİAD Başkanı'nın gösterdiği tavır, Türkiye'deki bir paralel darbe girişimine destek tavrından başka bir şey değil" dedi. Işık, Türkiye'de iktidarların demokratik yollardan seçilme ve değişme sürecine TÜSİAD'ın bugüne kadar hiç güçlü destek vermediğini vurguladı. Işık, "Bu beyefendilere söyleyeceğimiz söz; demokrasinin yanında olmalarıdır, demokrasiye operasyon yapanların yanında olmamalarıdır" dedi.

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞü vurgusu

TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz ise çağdaş, demokratik ve hukukun üstünlüğünün hakim olduğu bir Türkiye istediklerini söyledi. Vatanseverliğini kimseye sorgulatmayacağını belirten Yılmaz, 'İşimi gücümü bırakmışım, uğraşıyorum. Başkan olarak vazifemi, TÜSİAD'ın bana yüklediği sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyorum. Vatan hainliği gibi bir şey kabul edilemez" dedi.

DOLARIN BU SEVİYESİ GEÇİCİ
TÜSİAD'a tepki gösteren Fikri Işık, dolarla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: "Kimse doların bu seviyesini kalıcı olarak görmesin, bu seviye geçicidir. Türkiye mutlaka, inşallah bu konuda da en kısa sürede kendi dengesini bulacak. Türkiye güçlenen bir ülke."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işık: TÜSİAD paralel darbeyi destekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN