Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Caprice 300 milyon dolara Maldivler'de

Lüks turizm cenneti Maldivler'de Kofenbe adasını satın alan Caprice Gold, muhafazakâr kesimi ulaşım dahil 99 euroya adaya götürecek

Giriş Tarihi: 30.1.2014
Muhafazakar kesime lüks tatil konseptli otel işletmeciliğiyle tanınan Jetpa Holding'e ait Caprice Gold, Maldivler'e açıldı. 170 milyon dolara Maldivler'de ada satın alan grup, 25 Ekim'de Caprice Gold Maldives'i hizmete açacak. Türkiye'de haremlik selamlık plaj konseptini kıyı kanunu nedeniyle aşamadıklarını belirten Jetpa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz, uzun süredir yurtdışında yürüttükleri araştırmalara Maldivler'den yanıt geldiğini belirtti. Tatil cenneti adalar ülkesinde turizm yatırımcılığı yapan Ahmet Naşit isimli işadamının yüzde 70'ini tamamladığı oteline finansör bulmak amacıyla kendilerine başvurduğunu belirtti.

İŞLETME % 100 BİZDE

Aradıkları fırsatın ayaklarına geldiğini söyleyen Akgündüz şöyle konuştu: "İzin süreci iki yıldır sürüyor. Hisselerin yüzde 75'ine sahibiz. Ancak işletme yüzde 100 bizim grupta olacak. Bayanların en büyük tatil sıkıntılarından olan özel plaj problemini burada çözmüş olacağız."

KENDİ HAVAYOLU ŞİRKETİ TAŞIYACAK

Maldivler'in ulaşım maliyetlerinin çok yüksek olduğunu belirten Akgündüz, bu problemi de Maldivler hükümetinin izniyle bir havayolu kurarak çözeceklerini ifade etti. Bununla birlikte Maldivler'deki toplam yatırımın 300 milyon dolara ulaşacağını vurgulayan Akgündüz, "Maliyetleri üçte bir oranında azaltacağız. Ve çok iddialı bir fiyatla 10 günlük kişi başı 99 euro bedelle Maldivler'de tatil yaptıracağız" dedi. Caprice Gold Meldives, 250 özel plajıyla hizmet verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Caprice 300 milyon dolara Maldivler'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN