Olimpiyatçı yetiştiren anneler aranıyor

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile P&G, Olimpik Anneler Hareketi projesi başlattı. Çocuğunu performans sporlarına hazırlayan annelere destek verilecek

Giriş Tarihi: 1.2.2014
2010'dan bu yana Vancouver ve Londra'da Olimpiyat Oyunları'na katılan sporcular ile annelerini destekleyen P&G, 4 yıllık yeni bir projeye başladı. Türkiye'de çocuklar spora teşvik edilecek. Sporla ilgili farkındalık yaratmayı hedefleyen şirket, proje öncesinde Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'yle (TMOK) ailelerin spora bakışı konusunda bir araştırma yapan şirket, ilginç sonuçlara ulaştı. Araştırmaya göre ailelerin yüzde 75'i çocuklarının profesyonel sporcu olmasını istiyor.

ANNELERİN ROLÜ BÜYÜK

P&G Türkiye Genel Müdürü Tankut Turnaoğlu, genç ve çocuk nüfusun fazla olduğu Türkiye'de sporla ilgili yüksek potansiyel olduğunu belirterek, "Performans sporcusu olmak çok uzun ve zor bir süreç. Burada annelerin rolü çok önemli. Aileler çocuklarını sağlıklı yaşam ve spora yönlendirme konusunda istekli olsa da bilgi, teşvik ve desteğe ihtiyaçları var. Biz de çocuğunu profesyonel spora yönlendiren, annelere 'olimpiyat annesi' dedik. Onlara bu süreçte yol göstereceğiz" diye konuştu.

1.6 MİLYON ÖĞRENCİ
Turnaoğlu, P&G'nin markaları aracılığıyla günde 1 milyon 650 bin öğrenciye ulaştığını belirtti. Şirketin genel müdürü Turnaoğlu, "Anne ve çocuklar sporu seviyor ancak hangisinde başarılı olunabileceğini belirleyen bazı etkenler var. Örneğin Kars'tan atlet, Trakya'dan basketbolcu çıkar. Fiziksel ve bölgesel özelliklere bakarak yönlendirmeye yardımcı olacağız" dedi.

TESİS SORUNU YOK
TMOK Başkanı Uğur Erdener de, Türkiye'de başarılı olimpiyatçıların yetişmesi için istek ve tesis sıkıntısı yaşanmadığını ancak doğru bir yönetim modeli oluşturulmasına ihtiyaç olduğunu vurguladı. Erdener, Soçi Kış Olimpiyatları'na gitmek üzere 17 sporcuyu desteklediklerini ancak altısının katılmaya hak kazandığını hatırlatarak, "Amacımız Rio Olimpiyatları'na 200 sporcuyla katılmak. P&G ile çalışmalar yapıyoruz. Hedefimiz 1 milyon ilkokul öğrencisine ulaşmak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olimpiyatçı yetiştiren anneler aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN