Wells Fargo mu geliyor?

Başbakan Yardımcısı Babacan dünyanın en büyük bankalarından birine lisans vermek üzere olduklarını söyledi. Kulislerde Wells Fargo'nun adı geçiyor

Giriş Tarihi: 7.2.2014
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İnşaat Sanayicileri İşverenleri Sendikası (İNTES) toplantısında dünyanın en büyük bankalarından birinin Türkiye'ye gelmek için başvurduğunu söyledi. Babacan bankanın kuruluş sermayesi için 300 milyon dolar getireceğini belirtti ancak isim vermedi.

AKTİFİ 1.4 TRİLYON DOLAR

Kulislerde Wells Fargo'nun da adı geçiyor. Türkiye'ye gelmek için bir süredir Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'yla görüşmeler yapıldığı da belirtiliyor. 1852'de kurulan ve ABD'nin en değerli 4'üncü bankası olan Wells Fargo'nun 9 binden fazla şubesi var. Türkiye'de geçen yıl 15'inci yılını kutlayan bankanın dünya genelinde 270 bin çalışanı var. Kulislerde adı geçen diğer iki banka ise Abu Dabi Islamic Bank ve Bank of China. Dün ayrıca Qatar National Bank (QNB) CFO'su Remzi Mari, Türkiye, Fas ve Afrika'da satın almalarla ilgilendiklerini ancak şu anda üzerinde çalıştıkları bir anlaşma olmadığını söyledi. Mari, Körfez'in en büyük bankası olduklarına dikkat çekerek 2017'de Ortadoğu ve Afrika'daki en büyük banka olmak istediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Wells Fargo mu geliyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN