Türk şekerlemesinin Rusya çıkarması

Türk şekerleme sektörü, 10-14 Şubat tarihlerinde Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Prodexpo 2014 Fuarı’na çıkarma yaptı.

Giriş Tarihi: 12.2.2014 09:40
2013 yılında 6,6 milyar dolarlık ihracat yapan Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri sektörü, Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Prodexpo 2014 Fuarı'na çıkarma yaptı.

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Şekerli Mamüller Tanıtım Grubu Başkanı Zekeriya Mete, Rusya'nın Türk şekerleme sektörü açısından kritik öneme sahip olduğu söyledi. Mete, konuyla ilgili şunları söyledi: "Prodexpo 2014 Uluslararası Gıda, İçecek ve Gıda Hammaddeleri Fuarı'nın da milli katılım organizasyonunu 12 Türk firmasının katılımı ile gerçekleştirdik. 2013 yılında, 47.285 m2'lik net sergi alanında, 63 farklı ülkeden 2 bin 309 katılımcının yer aldığı söz konusu fuarı, 53 bin 833 kişi ziyaret etti. Prodexpo, Rusya ve Doğu Avrupa'nın en büyük fuar organizasyonlarından biri olmakla beraber, Moskova Hükümeti ile Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odası himayesinde, Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı desteği ile gerçekleştirilmektedir. Rusya pazarı sektörümüz açısından özel bir yere sahip olması nedeniyle bu tür önemli faaliyetlerin içinde yer almaya önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk şekerlemesinin Rusya çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN