Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarıma destek oluyor

Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuz, "Türkiye ekonomisinin en önemli bileşenlerinden biri tarım sektörü" dedi

Giriş Tarihi: 20.2.2014
Akbank, tarıma özel geliştirdiği ürünlerle portfoyünü geliştiriyor. Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, "Türkiye ekonomisinin en önemli bileşenlerinden biri de tarım sektörü. 3 milyon çiftçiyi barındıran sektör, gıda maddesi ihtiyacını karşılaması, sanayi sektörüne hammadde sağlaması, sanayi ürünlerine talep yaratması ve ihracata katkısı ile ülke kalkınmasında kritik bir rol oynuyor" dedi.

NAKİT AKIŞI ÖNEMLİ

Akbank olarak tarım sektörünün ihtiyaçlarını, sezonluk nakit akışlarını göz önünde bulundurarak hazırladıkları bankacılık ürünleri ve sigorta hizmetleri ile karşıladıklarını kaydeden Oğuz, şöyle konuştu: "Üreticilerin tohum, gübre, ilaç, sulama ve işçilik maliyetlerinin karşılanmasına yönelik "Ürün Ön Finansman Kredisi"ni sunuyoruz. Ürün hasat dönemine bağlı olarak geri ödemesiz dönem avantajı ile vade sonunda ana para ve faiz ödeme imkânı sağlıyoruz." Oğuz, sera kurulumu ve mevcut seralarının bakımı için "Sera Kredisi"ni, hisseli arazi ve yeni tarla alımları için ise "Bahçe/Tarla Kredisi"ni 60 aya kadar vade imkânı ile sunduklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarıma destek oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN