Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni EPDK Başkanı belli oldu

EPDK'da boş bulunan başkan ve üyeliklere atama yapılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Giriş Tarihi: 20.2.2014 09:35 Güncelleme Tarihi: 20.2.2014 11:11
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanlığına Mustafa Yılmaz atandı.

Mustafa Yılmaz kurum başkanlığına atanırken, 2. Başkan Ümit Kayrak oldu. Boş bulunan iki üyeliğe de Zekeriya Gökşenli ve İbrahim Tan getirildi.

Bu arada Maliye Bakanlığı Müşavirliğine Milli Piyango İdaresi Genel Müdür Yardımcısı İsmail Yıldırım atandı.


EPDK YÖNETİMİ YENİDEN ŞEKİLLENDİ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanlığına Mustafa Yılmaz'ın atanmasıyla kurum yönetimi yeniden şekillendi.

EPDK'dan yapılan açıklamaya göre, yıllık 120 milyar dolar ticaret hacmi olan ve 30 binin üzerinde lisanslı şirketin faaliyet gösterdiği elektrik, petrol, doğal gaz ve LPG piyasalarını düzenleyip denetlemekle görevli olan kurumun Başkan, İkinci Başkan ve kurul üyelerinin ataması yapıldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı'na göre EPDK Başkanlığına, 10 yıldır Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Üyeliği ve İkinci Başkanlık görevlerini üstlenen Mustafa Yılmaz atandı.

Kurumun Mustafa Yılmaz'dan boşalan İkinci Başkanlığı'na Ümit Kayrak, kurul üyeliklerine ise daha önce kurumda Hukuk Dairesi Başkanlığı ve Kurul Üyeliği yapan Zekeriye Gökşenli ile İbrahim Tan getirildi.

Mustafa Yılmaz'ın özgeçmişi

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, 1966 yılında Gaziantep Nizip'te doğdu. 1984-1988 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde hukuk eğitimini tamamladı. İstanbul'da 1989 yılında serbeste avukatlığa başladı. 1993-2004 yılları arasında enerji sektöründe avukatlık mesleğini icra etti.

Bazı sivil toplum örgütü faaliyetlerine katkıda bulunan Mustafa Yılmaz, 21 Şubat 2004'te Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Üyeliği görevini üstlendi. Mustafa Yılmaz, evli ve 3 çocuk babası.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni EPDK Başkanı belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN