EPDK'da Yılmaz dönemi

Giriş Tarihi: 21.2.2014
Yıllık 120 milyar dolar ticaret hacmi olan, 30 binin üzerinde lisanslı şirketin faaliyet gösterdiği elektrik, petrol, doğalgaz ve LPG piyasalarını düzenleyip denetlemekle görevli Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nda (EPDK) Mustafa Yılmaz dönemi başladı. Resmi Gazete'de dün yayımlanan kararnameye göre EPDK başkanlığına, kurumda 10 yıldır kurul üyesi olan ve ikinci başkanlık görevini sürdüren Mustafa Yılmaz atandı.

122 MİLYAR $ YATIRIM İHTİYACI

Kurumun Mustafa Yılmaz'dan boşalan ikinci başkanlık koltuğuna da BOTAŞ Satış Daire Başkanı Ümit Kayrak getirildi. Kurul üyeliklerine ise yeniden EPDK üyesi Zekeriya Gökşenli ile BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Tan atandı. Türkiye enerji sektörüne 2023'e kadar 122 milyar dolarlık yatırım yapılması planlanıyor. Önümüzdeki dönemde elektrik dağıtım sektörünün özelleşmesine paralel olarak kayıp-kaçak oranlarının düşürülmesi, üretim şirketlerinin özel sektöre satışı, uluslararası boru hatları projelerinin hayata geçirilmesi gibi gündem maddeleri bulunuyor. Bu çerçevede, yeni başkan Mustafa Yılmaz'ın, başkanlığı döneminde kritik kararlara imza atması bekleniyor.

SEKTÖR DUAYENİ BAŞKAN
1966'da Gaziantep Nizip'te doğan Mustafa Yılmaz, 1988'de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1989'dan bu yana serbest avukat olarak çalışan Yılmaz, 21 Şubat 2004 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla EPDK'da kurul üyeliği görevini üstlendi. 28 Ocak 2010 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla kurumda ikinci başkan olan Yılmaz, evli üç çocuk babası.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EPDK'da Yılmaz dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN