Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akyürek Holding’in CFO’su Mehmet Ballıbaba oldu

Giriş Tarihi: 24.2.2014 15:14
Küresel markaları yerel satış noktalarına ulaştıran ve iştirakleriyle hızlı tüketim ürünleri pazarlama ve dağıtımı ağırlıklı olmak üzere tüm perakende sektöründe faaliyet gösteren Akyürek Holding CFO'luğuna Mehmet Ballıbaba getirildi.

Gıda dağıtımında ve pazarlamada 50 yıllık tecrübeye sahip Akyürek Holding hizmet verdiği ana iş kollarında tercih edilen sektör lideri marka olma hedefini sürdürüyor. Bu hedef doğrultusunda yönetim kadrosunu güçlendiren Akyürek Holding'te CFO'luk görevine Mehmet Ballıbaba getirildi.

Lisans eğitimini 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Aktuaryal Matematik bölümlerinde tamamladıktan sonra lisans üstü eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde almıştır.

Profesyonel iş hayatına 1996 yılında Doğuş Holding'de Bütçe, Planlama ve İş Geliştirme Grup başkanlığında başlayan Ballıbaba, 2006 yılına kadar Doğuş grubu şirketlerinden Garanti Yatırım, Tansaş ve Tüvtürk'de finans ve mali işler konularında üst düzey yönetici olarak çalışmıştır. 2007 yılında Kiler Alışveriş'de CFO olarak görev almış, ardından 2011'de Tiryaki Agro'ya CFO olarak katılmıştır. Sektörde 18 yılı aşkın finans ve perakende deneyimine sahip olan Ballıbaba, Akyürek Holding'den önce Vakko'da CFO olarak görevini yürütüyordu.

1968 İstanbul doğumlu olan Mehmet Ballıbaba, evil ve 2 çocuk babası. İngilizce bilmekte.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akyürek Holding’in CFO’su Mehmet Ballıbaba oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN