Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakandan flaş dinleme açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dinlenme iddialarıyla ilgili olarak, '2 buçuk yıldan beri resmi olarak dinlendiğimi ama aynı zamanda 5 yıldan beride gayri resmi olarak dinlendiğimi tahmin eden ve öngören birisiyim' dedi.

Giriş Tarihi: 24.2.2014 10:31 Güncelleme Tarihi: 24.2.2014 17:00
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) yeni Başkanı Mustafa Yılmaz ve Kurul üyelerini kabul etti.

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Yıldız, bir gazetenin bugünkü manşetinde yer alan haberde 7 bin kişinin dinlendiği ve aralarında Bakan Yıldız'ın da bulunduğuna yönelik bir soru üzerine, 'Her zaman söylediğim şeffaflığın gücünü kullanmaya çalışan ve gayret eden bir Bakanlığız. 2 buçuk yıldan beri resmi olarak dinlendiğimi ama aynı zamanda 5 yıldan beride gayri resmi olarak dinlendiğimi tahmin eden ve öngören birisiyim.Her zaman söylüyoruz. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yatırımcı bir bakanlıktır ve özel sektörle, kamuyla, kamudaki ortak dilin oluşturulmasıyla alakalı önemli bakanlıklardan bir tanesidir ve arkadaşlarımla şöyle bir karar aldık işe başlarken. EPDK tabi ki bunun istisnası değil. Enerji Bakanlığı'ndaki arkadaşlar tabiî ki bunun istisnası değil. Biz şeffaflığın gücünü kullanacağız. Her şeyimiz açık olacak. Bize istedikleri bilgileri sorsalardı biz söyleyebilirdik ama ismini yeni duyduğum bir örgütten bahsediyoruz. Basın toplantısından sonra bilgi almaya çalışacağım. Bu &Selam Örgütü'ndeki arkadaşlarımız kimler, ne yapmış, örgütün hedefi neymiş, bu kadar gayri ciddi bir iş olmaz. Bizim komşularımızla, Ortadoğu ile, İran ile, Rusya ile, Azerbaycan ile, Türkmenistan ile, AB ülkeleri ile, ABD ile sürekli teması olan bir sektörde bulunuyoruz biz. Eğer maksat buysa, bizim hangi ilişkileri nasıl geliştirdiğimizi öğrenmekse ben bunu son derece yanlış ve Türkiye Cumhuriyeti'ne ve hükümetine yapılmış çok büyük hakaret olarak görürüm. O zaman şu sonuç çıkar; şimdiye kadar arkadaşlar kendilerini gerçek devletin sahibi, bizlerde paralel yapı olarak bulunmuşuz demektir. Yani paralel yapıdaki biziz, dinleyen bu arkadaşlar kimse. Böyle bir şey kabullenilemez. Biz buna müsaade edemeyiz. Bu yalnızca iktidarın problemi değildir. Bu bekayla alakalı bir konudur. Sadece AK Parti hükümetleri değildir. CHP'dir, muhalefetin diğer partileridir, akademisyenlerdir, basın mensuplarıdır, 7 bin kişinin içerisinde herhangi bir ayrım yapmaksızın o gerekçe ile dinleniyor. Biz kendi paramızı yönetmiyoruz, kamunun parasını yönetiyoruz. Ben paralel yapının içerisindeki birisi değilim. Türkiye Cumhuriyeti legal bir devlettir. Kimse onu paralel yapının odağına koyma gayretinde bulanamaz. Devletin gerçek sahibi gibi de davranamaz' ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Bakandan flaş dinleme açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN