Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şirketlerin inovasyon karnesi çıkarılacak

TİM, Türkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programı 'İnovalig'i hayata geçiriyor. Programla yenilikçi firmaların inovatif ürün ve uygulama karnelerinin çıkarılması hedefleniyor

Giriş Tarihi: 26.2.2014
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programını hayata geçiriyor. Türkiye'nin yaratıcılık potansiyelini katma değere dönüştürmeyi hedefleyen TİM, uluslararası danışmanlık firması AT Kearney işbirliğiyle oluşturulan "İnovalig" projesinde, inovasyon şampiyonlarını belirleyecek.

OLİMPİYAT GİBİ OLACAK

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Artık dünyada tek başına üretmek hiçbir şey ifade etmiyor. Rakiplerden farklı olmak çok önem kazanıyor. Biz de rekabetçiliğimizi sürdürebilmek, tüm iş süreçlerinde inovasyonu geliştirmek için Türkiye'deki firmalara yol gösterici olmak istiyoruz" diye konuştu. Büyükekşi, mümkün olduğu kadar çok firmanın katılmasını istedikleri için İnovalig'te başvuruyla ilgili bir kısıtlama olmadığını ve firmalardan herhangi bir başvuru ücreti talep edilemeyeceğini de dile getirdi. "İnovalig bir futbol müsabakası değil olimpiyat olacak" diyen Büyükekşi, burada yer alan firmaların, hem Türkiye hem de Avrupa standartlarında inovasyon karnelerini göreceğini söyledi.
İnovalig' de yer almak isteyen firmalar, 31 Mayıs'a kadar www.inovalig. com web sitesinden online kayıt yaparak inovasyon anketini dolduracak. İnovalig'de yarışacak firmalar, ilk aşamada anket değerlendirmesinden geçecek. Firma raporlarının incelenmesi ile 5 farklı kategoride seçilecek 50 firma, yarı finallere katılmaya hak kazanacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şirketlerin inovasyon karnesi çıkarılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN