Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anı Tur'dan 90 milyon dolara 4 otel geliyor

Yatırımda gaza basan Anı Tur, 90 milyon dolara 5 yıldızlı 4 otel açmaya hazırlanıyor. Şirketin hedefi 2023'e kadar sayıyı 25'e çıkarmak

Giriş Tarihi: 1.3.2014
Hızla büyüyen turizm sektörü yeni yatırımları da beraberinde getiriyor. Her yıl yeni oyuncuların dahil olduğu sektörde uzun yıllardır var olanlar da farklı alanlarda boy göstermeye başladı. Bunlardan biri de sektörde 29'uncu yılını dolduran Anı Tur. Firma otel yatırımlarına ağırlık veriyor. Trabzon, Safranbolu, İstanbul Fındıkzade ve Didim Altınkum'da 5 yıldızlı 4 otel açacak olan firmanın hedefi 10 yıl içinde otel sayısını 25'e çıkarmak. Anı Tur Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal, "Trabzon'da 165, Safranbolu'da 245, İstanbul Fındıkzade'de 117 ve Didim Altınkum'da 350 oda olmak üzere 4 otel açacağız. Hepsi 5 yıldızlı olan otellerimizin toplam yatırım maliyeti 90 milyon dolar" dedi. Didim ve Trabzon'daki otelleri mayısta, İstanbul ve Safranbolu'yu ise 2015'te açacaklarını söyleyen Çilsal, otellerin işletmesiyle ilgili de şöyle konuştu: "Didim ve Trabzon'daki otellerimizin işletmesi Anı Tur bünyesinde kurduğumuz Maksimum Otelcilik tarafından yürütülecek. İstanbul ve Safranbolu'daki otellerimiz için Hilton ya da Radisson ile çalışmayı planlıyoruz. Görüşmeler sürüyor."

1000 KİŞİYE İSTİHDAM

Otellerde toplam bin kişinin istihdam edileceğini açıklayan Çilsal, "İstanbul ve Karadeniz başta olmak üzere doğru yatırım alanlarında var olmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu. Turizmin online satışlara yöneldiğini de ekleyen Çilsal, teknolojik altyapılarını güçlendirdiklerini söyleyerek şöyle devam etti: "Bunun için 4 milyon TL'lik bütçe ayırdık. 2015'te satışımızın yüzde 50'sinin internet üzerinden yapılacağını öngürüyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anı Tur'dan 90 milyon dolara 4 otel geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN