Türkiye'nin en iyi haber sitesi

THY kabin memuruna iPad dağıttı

Giriş Tarihi: 4.3.2014
Son yıllarda yaptığı yatırımlarla dünyanın en önemli havayolu şirketlerinden biri haline gelen Türk Hava Yolları (THY), yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. THY, bin 940 kabin memuruna tablet bilgisayar dağıttı. Kabin amirleri artık havadayken her türlü görevi dağıtılan tablet bilgisayarlar üzerinden yapacak.

KAĞIDA VEDA
Kabin memurları artık uçak içinde kağıt kullanmayacak. Uçuşlarla ilgili tutulan her türlü rapor iPad üzerinden gerçekleştirilecek. Uçuşlarla ilgili alınan notlar, göze çarpan eksiklikler anında merkezdeki yetkililer ile paylaşılacak. Kabin Arıza Defteri gibi kabin memurları tarafından hazırlanan raporlar, tablet bilgisayarlarda hazırlanacak ve dijital ortamda saklanacak. Böylece kağıt kullanımından da önemli oranda tasarruf sağlanmış olacak. Tablet bilgisayarlar, kağıt kullanımının yanı sıra şu faydaları da sağlayacak:
Kabin amirlerinin sisteme gireceği her bilgi kısa sürede değerlendirilebilinir hale gelecek
Kullanılan formların gerek uçaklardan toplanıp teslimi, gerekse diğer istasyonlardan ilgili birimlere gönderilmesi ile sisteme girişleri konusunda yaşanan sıkıntılar ve aksaklıklar önlenmiş olacak.
Kabin amiri okumakla yükümlü olduğu dökümanlara uçuş sırasında kolaylıkla erişebilecek.
Zaman ve iş gücü kaybı olmaksızın ilgili sistemlere veri akışı sağlanıp işlem süresi kısalacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY kabin memuruna iPad dağıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN