Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadına destek ver dünyayı değiştir

Giriş Tarihi: 6.3.2014

Vodafone'un desteklediği Connected Woman raporuna göre 8.7 milyon kadına verilecek destek, topluma 6.6 milyar dolarlık katkı sağlayacak

Vodafone tarafından desteklenen Connected Woman raporunun sonuçları Londra'da açıklandı. Rapor, kadınların mobil teknolojiler kullanarak eğitim, sağlık ve güvenlik gibi alanlarda desteklenmesinin 7 yıl içinde tüm topluma 22.3 milyar dolarlık katkı sağlayacağını ortaya koydu. Rapora göre kadınların mobil teknolojileri kullanmasını sağlamak, eğitimden sağlığa pek çok konuda toplumsal katkı yaratıyor.

ERKEKLER DAHA MOBİL

Vodafone Vakfı'nın desteğiyle Accenture tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarını Vodafone Grup CEO'su Vittorio Colao ve Grup Bölge CEO'su Serpil Timuray paylaştı. Törende Vodafone Grubu'na örnek olan ve Türkiye'de düzenlenen "Önce Kadın" projesinin başarılı girişimcisi Muazzes Özer de bir konuşma yaptı. Ülkelerin sıçrama yapmak için mobil teknolojilerin kaldıraç görevi göreceğini ifade eden Serpil Timuray, rapordan çarpıcı örnekler verdi: "2002'de dünyada 1 milyar insan mobil telefon kullanıyordu. 10 yılda 6 milyarı aştı. Rapora göre erkek abonelerin sayısı kadınlardan 300 milyon daha fazla. Vodafone şebekesinde erkeklerle kadınlar arasındaki fark 91 milyon. 2020'de bu farkın 142 milyona ulaşması bekleniyor. Oysa kadınların mobil teknolojilerden daha fazla faydalanmasını sağlarsak önemli sıçrama kaydedebiliriz." Vodafone Vakfı'nın kadınlara yönelik yatırımlara 2020'ye kadar devam etmesiyle 8.7 milyon kişinin yaşamının iyileşeceğini vurgulayan Serpil Timuray, "Rapora göre bu başarı yakalandığında ekonomiye 6.6 milyar dolarlık toplumsal katkı sağlanmış olacak" dedi.

Vodafone Vakfı 3.5 milyon insana dokundu
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, Vodafone Vakfı ile Türkiye'de ticari ve sosyal yatırımlara aynı anda başladıklaranı söyledi. Süel, "Kadınlar açığa çıkarılmayı bekleyen bir potansiyel. Bugüne kadar kadın, engelliler başta olmak üzere 3.5 milyon insanın hayatına dokunduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadına destek ver dünyayı değiştir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN