'Para yatır Umre sevabı kazan'

Giriş Tarihi: 7.3.2014

17 Aralık'tan sonra mevduat çıkışı yaşanan Bank Asya için Gülen'in doktoru Kudret Ünal'ın işadamlarına baskı yaptığı ortaya çıktı. Ünal, işadamlarını "Para yatır, Umre sevabı kazan" diyor

17 Aralık sürecinde Bank Asya'ya mevduat toplamak için devreye Fethullah Gülen'in doktoru Kudret Ünal'ın girdiği ortaya çıktı. İşadamları ile yapıldığı iddia edilen internetteki ses kayıtlarına göre, 300 milyon TL mevduat yatırması istenen işadamı Fatih Aktaş, 120 milyon lira yatırabileceğini söylüyor. İstenen rakamı vermesi durumunda işadamının Gülen'in gözüne girebileceği söyleniyor. Bir başka görüşmede, Umre'ye giden işadamı grubundan Bank Asya'ya mevduat yatırmaları isteniyor. Bunu yapmaları durumunda en az 100 Umre sevabı kazanılacağına dikkat çekiyor.

VALİ EŞİNE KILIK KIYAFET TALİMATI

Bürokrasi imamı olarak bilinen Murat Karabulut ile işadamı Hazım Sesli arasındaki görüşme de internete düştü. Bir vali eşinin programlara başörtülü katılmak için izin istediği ses kayıtlarında ortaya çıkarken, bürokrasiden sorumlu imam Karabulut'un yardımcısı Hazım Sesli tarafından iletilen talebin olumsuz yanıtlandığı belirtiliyor. Karabulut, başörtülü olarak programa katılma isteğini reddediyor.

İŞTE O KONUŞMALAR
Ocak 2014 (Kudret Ünal-Fatih Aktaş)
F.A.: Şimdi şeyle ..... Bey'le konuşuyor musunuz ben yaklaşık 120 filan toparlattım şeye.
K.Ü.: Allah razı olsun, sen onu 300'e çıkar, bir sıkıntı varmış...
F.A.: İnşallah 120 milyon filan evet öyle bir şey...
K.Ü.: Ben şey için söyledim yok şöyle bir şey senin burayla biraz münasebetini bildiğim için şöyle aklıma geldi. Şimdi 300 kadar bir yer birden çekmiş, şimdi sen 120 yapmışsın madem sen onu ne yap yap 300 yap 'efendim şöyle bir sıkıntı olmuştu duydum, biz hemen toplandık arkadaşlarla 300 tamamladık sevinirsiniz diye bir müjde vereyim telefonda söyleyemedim deyip hemen gelip gitmek güzel olur senin için.
F.A.: Tamam tamam yaparım yaparım olur abi...
K.Ü.: Senin için hemen 300 tamamlayıp hemen şu şu şu şu o sıkıntıyı duyar duymaz hemen organize olduk. O da desin ki "Bizim Fatih böyle şeylerde can kurtaran" inşallah.

7 Ocak 2014 (Kudret Ünal-Murat Sungurlu)
K.Ü:
Abi yarın yengeyle mi gideceksiniz yalnız mı?
M.S.: İnşallah beraber gideceğiz. K.Ü: Ne zaman gelirsiniz?
M.S: Pazar döneceğiz inşallah.
K.Ü: Çok güzel. Orda dua edip plan yapsanız şimdi ondan sonra da ....... önünüzü açsak. Şimdi 300 milyon dolar kadar THY Asya Finans'tan para çekmiş.......... Bunun yerine konması lazım. Yani geçici olarak da olsa, orda eksilmemesi için. Öyle bir ekibiniz vardır, yani, arkadaş, eş, dost. Yani öyle bir organizasyon yapıp da 'efendim öyle bir şey duydum yerine koyduk' der gibi sonra da 'ne zaman emredersiniz çekeriz' der gibi böyle bir geçiş döneminde büyük bir hayır yapıp, 10 Umre 20 Umre; ben bilemem Allah katında durumunu da; böyle bir müjdeyle gelseniz diye aklımdan geçti.
M.S.:
Abi inşallah biz bir haftadır o meseleyle alakalı uğraşıyoruz çok ciddi...

Kaynak: Sabah Gazetesi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Para yatır Umre sevabı kazan'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN