Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEB, Avrupa ve Türkiye'nin 'En İyi İşvereni' seçildi

Dünyanın saygın kuruluşlarından Top Employers Institute, TEB'i temel yönetim ilkelerinden 'Çalışana Değer Verme' kapsamındaki faaliyetleri nedeniyle Avrupa ve Türkiye'nin En İyi İşverenleri arasında gösterdi

Giriş Tarihi: 18.3.2014
Top Employers Institute, Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) "Çalışana Değer" ilkesiyleyaptığı çalışmalardaki başarısını, Avrupa ve Türkiye'nin En İyi İşvereni sertifikaları ile tescil etti. TEB böylece Türkiye'de 2014'te sertifikayı alan tek finans kuruluşu olmasının yanı sıra Avrupa'nın da En İyi İşverenleri arasına girmeyi başardı. TEB'in bu başarısı küresel ortağı BNP Paribas'ın Avrupa'nın en iyi işverenleri arasına girmesine de önemli bir katkı sağladı. Türkiye ile birlikte faaliyet gösterdiği 5 ülkede Avrupa'nın en iyi işvereni seçilmesi, BNP Paribas'a da Avrupa'nın en iyi işvereni sertifikasını kazandırdı.

FIRSATTA EŞİTLİK
Şirketlerin insan kaynakları politika ve uygulamalarını 1991'den beri değerlendiren Top Employers Institute, bu yıl İngiltere, İtalya, Hollanda gibi 20'ye yakın Avrupa ülkesinden 845 şirketi değerlendirdi. Bu süreçte TEB ilk yüzde 25'lik dilime girmeyi başardı. Eğitim, kariyer, kültür yönetimi, özlük ve yan haklar başlıkları altında yapılan değerlendirmede TEB, "Çalışana Değer" ilkesi altında; sistemsel yaklaşımı, çalışanlarına sunduğu olanaklar,eğitim ve kariyerde fırsat eşitliği alanlarındaki güçlü yönleriyle dikkat çekti.

KURUM KÜLTÜRÜ ÖNEMLİ
TEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Nilsen Altıntaş, "Kurum kültürümüzün temelinde 'Çalışana Değer' ilkesi var. Bu çerçevede çalışan mutluluğuna odaklanarak yaptığımız çalışmalar sonucunda bankamızın hem Avrupa hem de Türkiye ölçeğinde 'En İyi İşveren' olarak sertifikalandırılması bizim için gurur kaynağı. Bu uluslararası başarımızın arkasında 'Çalışana Değer'ilkemizle çalışanlarımıza sunduğumuz gelişim olanaklarını zor dönemlerde bile kesintisiz sürdürmemiz ve çalışana yapılan yatırımdan hiçbir zaman ödün vermememiz yatıyor. TEB Grubu olarak 10 binden fazla çalışanımızla büyük bir aileyiz. Bu büyük ailenin her bir üyesinin mutluluğu bizim için önemli. Çalışan mutluluğu mutlu müşteriyi; mutlu müşteri de mükemmel iş sonuçlarını beraberinde getirir. Biz de çalışanlarıyla yükselen bir banka olma hedefiyle yola çıktık. Çalışanlarımızı dinleyerek, onlarla birlikte bu yolculukta yan yana yürüyerek kendimize zor ama önemli bir hedef koyduk. Bugüne kadar kat ettiğimiz önemli mesafeyi katlayarak artırmayı ve bu süreçteki başarılarımızı tescillendirmeyi sürdüreceğiz" dedi. "Başarıyı kucaklamak ve hedeflerimize ulaşabilmek için TEB ailesine katılan herkesi kendini evinde gibi hissettirmeliyiz" diyen Altıntaş, şunları kaydetti; "2012 'de En İyi İşyeri olma hedefiyle uzun bir yolcuğa çıktık ve bu süreci projelendirdik. Bunun sonuçlarını da almaya başladık.

ÇALIŞANIN SESİ PLATFORMU
Top Employers Institute'nin yaptığı bu değerlendirme sonucu, BNP Paribas'ın "Çalışana değer" ilkesi altındayaptığıaraştırma sonuçlarını da destekliyor. BNP Paribas'ın Towers Watson ile ülke normlarına göre yaptığı Global People Survey sonuçlarına göre TEB, bu kapsamdaki çalışmalarda hem ülke normlarında hem de BNP Paribas dünyasında en iyi performans gösteren banka. Great Place to Work Institute'nin yaptığı- En İyi İşyeri Anketi sonuçları da bir yıldabankada çalışan mutluluğunda yüzde 11'lik artış olduğunu gösteriyor" En İyi İşyeri olma hedefiyle birçok adım attıklarını söyleyen Altıntaş, sektörde bir ilk olarak organizasyondaki tüm grupları temsil eden 600 kişilik Çalışanın Sesi Platformu'nu kurduklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEB, Avrupa ve Türkiye'nin 'En İyi İşvereni' seçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN