Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Borcuna sadık Türk'e yatırım

Giriş Tarihi: 20.3.2014

Borcuna sadık müşteri arayan yabancı, rotayı Türkiye'ye kırdı. Kredi geri ödemelerini takip eden Polonyalı finans devi Kruk, yatırıma geliyor

Türkiye' de kredi kullanımında yüksek geri dönüş oranı yabancıların da ilgisini çekiyor. Tarım, turizm gibi alanlarda kredi kullananların geri ödeme oranının yüzde 95'leri geçmesi, sadık borçlu arayan Avrupalılar'ın rotasını Türkiye'ye çevirmesini sağladı. Polonya'nın en önemli finans şirketlerinden Kruk, borcuna sadık Türkler için geliyor. Varlık yönetim alanında Doğu Avrupa'nın en büyük şirketlerinden olan Kruk'un Yönetim Kurulu Başkanı Piotr Krupa, bu yıl 3 yeni pazara gireceklerini söyledi.

'SIFIRDAN KURACAĞIZ'
Romanya'da da faaliyette bulunan şirketin Türkiye'yi yakından takip ettiğini belirten Krupa, "Türkiye'nin yanı sıra Almanya ve İspanya için analiz yapıyoruz" dedi. Bu yıl yüzde 20'lik büyüme gerçekleştirmeyi planladıklarını, bu hedeflerini de yeni ülkelerle gerçekleştireceklerini dile getiren Piotr Krupa, "Yeni pazarlarda satın alma yapmak yerine sıfırdan bir organizasyon kurmak istiyoruz" diye konuştu.

11 ŞİRKET FAALİYETTE
Türkiye'de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu lisansına sahip 11 varlık yönetim şirketi bulunuyor.

3 MİLYAR LİRA DEVREDİLMİŞTİ
2012'de bankaların yaklaşık 26 milyar lira tutarındaki tahsili gecikmiş alacaklarının yüzde 12'sine karşılık gelen 3 milyar liralık bölümü varlık yönetim şirketlerine devredilmişti. Ayrıca banka dışı finansal kuruluşlar da, 2.6 milyar lira tutarındaki alacaklarının 200 milyon liralık bölümünü bu şirketlere devretti. Varlık yönetim şirketlerinin takibe aldığı borçlu sayısı 500 bini geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borcuna sadık Türk'e yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN