Yabancı yatırımcının yeni gözdesi Türkiye

Türkiye'yi yüksek büyüme potansiyeline sahip bir ülke olarak gördüklerini belirten Liberty International Avrupa Başkanı Roberto Salas, yabancı şirketlerin Türkiye'ye dair uzun vadeli bir bakış açısı benimsediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 20.3.2014
Ana sermayedarı Liberty Mutual Insurance Grubu olan Liberty Sigorta'nın hayat dışı sigorta sektöründe hızlı büyümesini sürdürdüğünü belirten Liberty International Avrupa Başkanı Roberto Salas, Liberty'nin Türkiye'de oto ve oto dışı branşlarda dengeli büyümesiyle dikkat çektiğini söyledi.

LIBERTY TÜRKİYE'DEKİ YATIRIMINDAN MEMNUN
Özellikle Türkiye'de yaptıkları yatırım konusunda oldukça memnun olduklarını ifade eden Salas, hayat dışında yüzde 1 olan pazar paylarını zaman içinde yüzde 3-4 seviyesine çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı. Türkiye'yi her zaman güçlü gelişme potansiyeline sahip bir ülke olarak gördüklerini belirten Roberto Salas, yabancı şirketlerin Türkiye'ye dair uzun vadeli bir bakış açısı benimsediklerini ve yatırım yaparken ülkemizi değerlendirdiklerini söyledi. Salas bunun yanında, bu durumun bir kanıtı olarak da 2006 yılından bu yana Türkiye'ye yaptıkları sermaye yatırımına da dikkat çekti.

'BAŞARILI OLACAĞIMIZA İNANCIMIZ TAM'
Farklı pazarlara girmek yerine faaliyette bulundukları ülkelerde daha da güçlenmeyi istediklerini ifade eden Roberto Salas, "Türkiye'de hayat dışı sektördeki zarara rağmen, Liberty International olarak Türkiye'ye dair uzun vadeli bir bakış açısına sahibiz. Uzun vadede sigorta sektörünün gelişmeye devam edeceğine, kârlılığın yeniden yakalanacağına ve Türkiye'de başarılı olacağımıza dair güçlü bir inancımız var" diyerek sözlerini tamamladı.

'LIBERTY 2014 YILINDA DA BÜYÜYECEK'
2013 yılının son çeyreğinde 496 milyon dolar vergi sonrası net kâr raporlayan Liberty Mutual Insurance'ın sene sonu net kârı bir önceki seneye göre yüzde 110 artarak 1.743 milyar dolara ulaştı. Liberty Mutual Insurance, 2013 sene sonunda yüzde 6.7 büyüyerek 35.2 milyar dolar net yazılan prim üretti. Liberty'nin toplam net prim üretiminin yüzde 44'ünü oluşturan ve 15.4 milyar dolara ulaşan iş biriminde üretiminin 9.1 milyar doları bireysel oto priminden geldi. Latin Amerika, Asya ve Türkiye'nin de içinde bulunduğu Avrupa operasyonlarını kapsayan Uluslararası Stratejik İş Birimi'nin net yazılan primi 6 milyar dolar oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı yatırımcının yeni gözdesi Türkiye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN