Asker çocuğuyum devlete sataşmam

Giriş Tarihi: 21.3.2014

Galatasaray Başkanı Aysal sermaye artırımı ile ilgili eleştirileri yanıtladı: "İstenenleri yapacağız. Ben asker çocuğuyum, devlete sataşmam."

Küçük yatırımcıyı zarara uğrattığı iddiaları nedeniyle eleştirilen Galatasaray'ın Başkanı Ünal Aysal bu konudaki son gelişmeleri değerlendirdi. 24 Şubat'ta Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) evrakları ilettiklerini belirten Aysal, düzenleyici kurumların sunduğu şartlara itiraz etmeyeceklerini belirterek, "Ben asker çocuğuyum. Devlete sataşmam. İstenenlerin hepsini yapacağız" dedi. Aysal, sermaye artırımı konusunda kendilerinin önüne taş koyanların da Galatasaray içinden olduğunu iddia etti. "Bizim SPK ile olan sorunlarımızda kulüp içinde bazı grupların da dahli var" dedi.

1-2 AYA ÇÖZÜYORUZ

Galatasaray'ın en kırılgan tarafı olarak gösterilen kısa vadeli borçlar hakkında da konuşan Aysal, "Aslında borçluluk yapımız hiç de kötü değil. Biz aldığımızda 350 milyon dolar olan borç şu anda 260 milyon dolar. Bundan henüz faturasını kesemediğimiz yani tahsilini yapamadığımız alacakları da ekleyince borç 115 milyon dolara kadar düşüyor. Önümüzdeki hafta bu borcu da uzun vadeye yayacağız. Görüşmelerimiz bitti gibi. 5-6 yıllık bir vadeye yayacağız borçları. Bir - iki aya çözmüş oluyoruz" dedi.

EN SORUNSUZ KULÜP BİZİZ
Bilançonun pasif tarafının Türkiye'de borç gibi yazılıp çizildiğini belirten Aysal, "Şu anda en sorunsuz kulüp biziz. Bilançomuz büyüyor. Pasiflerimiz kadar aktiflerimiz de büyüyor. Çünkü iş yapıyoruz. Bir şirketin bilançosu neden büyür. İş yapanın ölçeği büyür" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asker çocuğuyum devlete sataşmam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN